Kto to videl, mal šťastie. A ešte stále ho mať môže. Najväčšia laserová show, ktorá trhala rekordy, sa udiala, čuduj sa svete, práve v Dubaji. No ja by som osobne ani nič iné nečakal. A čo viac, nebola to len jednorázová záležitosť!?

Prvý krát sa odohrala ako novoročná show s názvom LIGHT UP 2018. Veľkolepá a honosná, ktorá rozžiarila oblohu a celé mesto. Viditeľná z diaľky. Umiestnená nemohla byť nikne inde, a teda sa odohrávala na najväčšej budove, veži Burj Khalifa. Je to úchvatná budova sama o sebe, ale vidieť ju o polnoci počas veľkolepého predstavenia svetiel je niečo úžasné. Takto sa vyjadrujú návštevníci Dubaja, ktorí túto show zažili. Túto show však netvorí len laser samotný, ale aj grafika, ktorá vyzdvihuje rok 2018 ako rok Zayed-a, teda s portrétom zakladateľa Spojených Arabských Emirátov, šejka Zayed bin Sultan Al Nayhan. Ak máte záujem vidieť a ešte rýchlo stihnúť tento projekt, musíte sa poponáhľať. Prebieha od 1. januára do 31. marca. Premieta sa vždy utorok, stredu a sobotu o 20:00. Štvrtok a piatok ju môžete vidieť o 22:00. V nedeľu sa však nepremieta.

Projekt LIGHT UP 2018 len na silvestra ohromil viac ako milión návštevníkov. Vytvoril svetový rekord pre zvukovú a svetelnú show na jednej budove. Využíva výkonné lúče a svetelné LED diódy, ktoré sú umiestnené na viac ako 109 000 m2 povrchu veže. Výstava vzdáva hold vlajke UAE, ale aj symbolom prírody a samozrejme už spomínanému šejkovy, zakladateľovi Zayed-ovi. Nenechajte si túto show ujsť aspoň na obrázkoch!?

 

Zdroj: boredpanda.com, albertdros.com