Ženy, myslíte si občas, že by si bez Vás muži v domácnosti neporadili a zomreli by od hladu a chodili v pokrčených košeliach? Ak áno, nebojte sa! Váš názor zdieľajú aj iní. Na jednej škole v Španielsku sa preto rozhodli študentov pripraviť do života a zaradili do výučby domáce práce.

Na svete existuje množstvo mužov, ktorí varia, žehlia a perú. Je potrebné však skonštatovať, že aj v roku 2020 vykonávajú túto činnosť výlučne ženy. Veľa mužov sa nikdy nenaučilo, ako si perfektne vyžehliť košeľu.

Na strednej škole v Španielsku, ktorá sa volá Colegio Montecastelo, sa preto rozhodli zaviesť do povinnej výučby aj domáce práce pre mužov. Mladíci sa učia správne žehliť, prať a variť.

Neuveríte, ale z týchto zručností dokonca skladajú aj skúšky! Z mladých mužov v Španielsku tak vyrastú ľudia, ktorí sa budú vedieť o seba postarať.

Správa o zriedkavej výučbe zožala prekvapivo protikladné reakcie. Na sociálnych sieťach rozdelila ľudí do dvoch táborov. Niektorí sú z výučby nadšení a sú toho názoru, že by sa mala zaviesť na školách po celom svete. Našli sa ale aj takí ľudia, ktorí si myslia, že je určite dobré, aby chlapci vedeli žehliť, ale tieto zručnosti by sa mali naučiť v domácom prostredí. V škole sa podľa nich majú učiť iné veci.

Zdroj: boredpanda.com, evropa2.cz|Foto: Facebook.com