Craig Ramsay je trénerom našej hokejovej reprezentácie od roku 2017. Je to v poradí už druhý tréner spoza veľkej mláky, ktorý sa chytil kormidla našej reprezentácie.

Svojím veľkým gestom sa rozhodol podporiť Slovenský zväz ľadového hokeja, ktorý tak isto prechádza ťažkým finančným obdobím. Vo svojom videu sa vyjadril:

V snahe pomôcť Slovenskému zväzu ľadového hokeja vzdám sa svojho platu, kým nepôjdeme naspäť do práce. Dúfame, že koncom augusta budeme na olympijskú kvalifikáciu všetci zdraví a budeme všetci pracovať.

Okrem iného stihol všetkým popriať veľa šťastia počas tejto krízy. Je to od neho veľké gesto, ktoré ukazuje, že niekedy je treba hľadieť ďalej, ako len na svoje osobné záujmy a peňaženku. Nie je ale prvý z prostredia športu, ktorý sa buď vzdal svojho platu, alebo prispel výraznou sumou na podporu či už športu alebo boja proti šíreniu koronavírusu. Takže ďakujeme!?

https://www.facebook.com/sport.rtvs/videos/1526400280848816/

Craig Ramsay je bývalý hokejista, ktorý 14 rokov hral v kanadsko-americkej NHL za tím Buffalo Sabres. Ako asistent trénera vyhral v roku 2004 Stanley Cup s tímom Tampa Bay Lightning.

Zdroj: Šport v RTVS / Foto: hockeyslovakia.sk