Tohtoročná zima sa pohybuje na bode mrazu. Kým niekde je poriadna kalamita a cesty sú zasnežené, na iných miestach sa tvoria záveje a na horách silný vietor. V takýchto situáciách je dobré zdržiavať sa v teplom prostredí. Najhoršie sú na tom ľudia, ktorí nemajú svoj domov.

V dnešnej dobe stretávame na každom kroku bezdomovcov. Tí sa zdržiavajú na uliciach vo všetkých ročných obdobiach bez ohľadu na to, aké je počasie. Určite mi dáte za pravdu, ak poviem, že zima je pre nich doslova neznesiteľná!

Nemecko je krajina, ktorá neustále napreduje vo viacerých oblastiach. Západní susedia sa rozhodli pomôcť ľuďom bez domova. Nainštalovali im malé príbytky, v ktorých môžu prespať počas chladných nocí. Prechodné domčeky dostali názov podľa nemeckého mesta Ulm, a teda Ulmerské hniezda.

Bezpečné útočiská rozmiestnili hlavne v parkoch. Sú vybavené solárnymi panelmi a tepelnou izoláciou, preto sú odolné voči chladu, vetru i vlhkosti. Čo sa týka kapacity, zmestia sa tu až dvaja ľudia. Tieto špeciálne nocľahárne sú ľahko dostupné a môže ich využívať ktokoľvek v núdzi.

Zdroj: ladbible.com & webnoviny.sk | Foto: ladbible.com & tumblr.com