Na svete je nespočetne veľa cirkusov so zvieratami, aj preto sa proti nim tak ťažko bojuje. Ako všetci dobre vieme, praktiky cirkusových krotiteľov sú pred zrakmi verejnosti často ukryté, dlhé transporty z krajiny do krajiny a život strávený v stiesnených klietkach zvieratám taktiež nerobí dobre. Niektoré krajiny sa proti tomu postavili a ich vystupovanie zakázali. Avšak istý nemecký cirkus sa postavil proti týraniu zvierat a zobral celú situáciu do rúk. Prišiel s nápadom, že začne používať moderné technológie namiesto živých zvierat!

Vedeli ste, že zvieratá z cirkusu strávia na cestách až desať mesiacov? Je to hrozná predstava! Veľmi dlho si ľudia nemohli predstaviť cirkus bez slonov, opíc, levov či koní. Nemecký cirkus Roncalli sa preto rozhodol pre ráznu zmenu – vymeniť krv a mäso za hologramy!

Roncalliho cirkusová posádka našla dokonalý spôsob, ako do svojich predstavení zaradiť divoké zvieratá bez toho, aby trpelo čo i len jedno z nich. Na svojej šou využívajú 3D hologramy zvierat, ktoré ponúkajú zaručene nezabudnuteľný zážitok. Dnes už ani jedno živé zviera nie je súčasťou ich predstavenia.

Položme si ruku na srdce a povedzme si úprimne, deti by si predstavenie v cirkuse užili aj pri pohľade na klaunov, žonglérov či akrobatov, no nie? Dokonca tieto hologramy nám umožňujú na javisku vidieť aj jednorožce a dinosaury, a to je už iná káva!

Zdroj: startitup.sk | Foto: dran.webnoviny.sk | Video: YouTube