Hoci sa nám v súčasnosti o exotickej dovolenke môže len snívať, nikdy nie je na škodu zaspomínať si na dovolenkové destinácie, ktoré sme navštívili.

Základným dovolenkovým pravidlom je však to, že milovníci cestovania by nemali navštevovať to isté miesto viackrát. Vždy by mali objavovať niečo nové, exotické, pútavé a zaujímavé. Priblížme si najnavštevovanejšie dovolenkové destinácie, ktoré navždy ostanú zachované v srdciach Slovákov ako nezabudnuteľné.

10 luxusných destinácií, ktoré ponúkajú relax bez davov ľudí -  BohatstvoLuxus.sk

EGYPT

Horúčavy, piesok, ťavy a pyramídy z obdobia staroveku. Rôzne vzácne poklady, do ktorých môžu dovolenkári nahliadnuť. Egypt je považovaný za veľmi obľúbenú a navštevovanú turistickú aj dovolenkovú destináciu. Ľudia sa sem vracajú stále čoraz častejšie a s úsmevom. Demokracie by sme sa však v tejto krajine nedočkali.

Egypt in April: Travel Tips, Weather, and More | kimkim

MALORKA

Malorka leží v Stredozemnom mori a svojím krásnym a prímorským prostredím si získala srdcia mnohých turistov. Krásne biele piesočné pláže, obdivuhodné, čisté more a príjemné teploty, na ktoré nikto nedá dopustiť. Tak možno opísať Malorku, ktorá stojí bez najmenších pochýb na rebríčku najkrajších letných destinácií.

Sedem miest, ktoré by ste mali vidieť na Malorke - Cestovanie SME

CYPRUS

Krásny a čarovný ostrov, ktorý je plný prekvapení. Pamiatky, kvalitné služby či priehľadné more. Cyprus je považovaný za tretí najväčší ostrov v Stredozemnom mori. Tento ostrov lásky každý rok navštevuje mnoho zamilovaných párov, ktoré si na tomto čarovnom mieste vyznávajú lásku.

Cyprus preradí Slovensko do kategórie C. Žiada 2 testy aj karanténu

BULHARSKO

Pobrežie Čierneho mora a piesočnaté pláže. Mnoho historických pamiatok a letoviská typické priateľnými cenami. Bulharsko sa nám úzko spája so Zlatými Pieskami, ktoré majú aj liečivé účinky. Jemný a zlatožltý piesok možno nájsť len v Bulharsku.

Belica - Primorsko - Bulharsko - Pobytové zájazdy | TIP travel

RHODOS

Najpopulárnejší ostrov Grécka, ktorý sa stal veľmi navštevovaným miestom. Známy ostrov je typický svojimi legendami a aj samotnou históriou. Rhodos sa nám spája s rôznymi antickými stavbami, hradmi, veľkolepými chrámami či nezabudnuteľnými plážami. Údolie motýľov či pštrosie farmy určite stoja za to, aby ste ich navštívili.

Rhodos - Dovolenka 2021 - CK FISCHER

IBIZA

Ibiza tvorí samostatnú oblasť Španielska. Nočný život, kluby či rôzne bary! Aj tak možno opísať nádhernú Ibizu, ktorá žije nočným životom. Pamiatky či pláže sú tu taktiež veľmi rozvinuté, čo okamžite priláka mnohých turistov z rozličných kútov sveta.

Bláznivá Ibiza, bláznivý apríl 2020! S letenkami z Viedne od 19€

KAPVERDY

Kapverdy sú ideálnym miestom pre tých, ktorí plánujú dovolenku stráviť leňošením či užívaním. Je niečo krajšie ako sa kúpať v čarovných a krištáľových vlnách Atlantiku? Neopísateľný tyrkysový oceán zláka množstvo turistov a okoloidúcich, ktorí si Kapverdy okamžite obľúbia.

First Minute Kapverdy — CK FISCHER

TURECKO

Nie je žiadnym prekvapením ak poviem, že Turecko sa zapísalo do najkrajších destinácií. Je veľmi obľúbenou a navštevovanou dovolenkovou destináciou. Krásne piesočné pláže a luxus! Tak možno opísať zázračné Turecko, ktoré svojich milovníkov ešte nikdy nesklamalo.

Starlight Resort - Side - Turecko - Pobytové zájazdy | SENECA TOURS

Zdroj: cestovanie.sme.sk|Foto: hydrotour.sk