Štvrtok vo Vrútkach sa niesol v duchu, ktorý by si nik nepomyslel. Okolo desiatej hodiny, mladý 22 ročný, bývalý študent školy zaútočil na školský personál, dokonca aj na samotných žiakov. Zástupca riaditeľky sa snažil žiakov aj učiteľky chrániť, čo sa mu stalo osudným. Agresívneho páchateľa musela polícia zastreliť, keďže kládol odpor. Vo štvrtok večer sa na počesť slávneho a vždy obľúbeného zástupcu riaditeľky uskutočnila pekná spomienka.

V škole vo vrútkach

Podľa informácií inšpektorov práce z Inšpektorátu práce v Žiline zástupca riaditeľky školy zahynul, keď sa snažil zabrániť útočníkovi v tom, aby napadol študentov, čo znamená, že utrpel smrteľný úraz v priamej súvislosti s výkonom svojej práce,” uviedol Ladislav Kerekeš.

Cestou na zásah nám bolo dohlásené, že tam prebieha resuscitácia. Boli sme už nachystaní na vážne zranenie. Na chodbe sme našli, žiaľ, už mŕtveho pána zástupcu, kde ho kolegyne resuscitovali. My sme začali tiež, ale potom sme videli, že je to zranenie nezlučiteľné so životom,” povedala členka záchranárskej služby.

Na sociálnej sieti bola včera večer zverejnená fotografia zosnulého zástupcu, ktorý položil život za svoju prácu. Smútiacej rodine želáme úprimnú sústrasť a veľa síl.

Všetkých nás to veľmi zobralo. Spolužiakov, kamarátov, Vrútočanov. Spontánne sme si začali písať a založili na sociálnej sieti spomienkovú akciu. Informovali sme ľudí, že sa bude konať. Je to veľmi smutná vec. A sme veľmi dojatí, že prišlo až tak veľa ľudí zapáliť sviečku a uctiť si jeho pamiatku. Vidieť naozaj veľkú súdržnosť všetkých obyvateľov, spolužiakov, ľudí zo školy, Jarkových priateľov,” povedal bývalý študent školy.

Jeden z naj učiteľov ktorí ma učili, úprimnú sústrasť; Môj triedny ešte na pôvodnom gymnáziu! Tak ma to mrzí a bolí! Úprimnú sústrasť jeho rodine a česť jeho pamiatke!; To bol môj triedny učiteľ na gymnáziu… Nebolo lepšieho človeka a učiteľa, ako bol on. Úprimnú sústrasť pozostalým,” písali ľudia v komentároch na sociálnej sieti.

Zdroj: topky.sk|Foto: Facebook.com