„Skvelé henley tričká, ktoré liečia slepotu.“

V živote nie je nič dôležitejšie ako zdravie. Len málokto si vie predstaviť, že ťažko ochorie a začne strácať niečo, čo je preňho bežné: zrak. To je prípad dvoch bratov: Bradforda Bryana Manningovcov.

Keď boli malí, obom im diagnostikovali chorobu sietnice (Stargardtova choroba), pri ktorej človek postupne prichádza o zrak. Matke sa zrútil svet, predsa len ako mohla vysvetliť chlapcom tak komplikovanú diagnózu? Ako povie matka svojmu dieťaťu, že raz nebude vidieť a že si sťažka zahrá s kamarátmi futbal?

 

zdroj: static1.squarespace.com

 

Bradford a Bryan sa s tým vysporiadali po svojom. Obaja vyštudovali na univerzite vo Virginii a momentálne žijú v New Yorku. To, že strácajú zrak podnietilo ich vášeň k tomu niečo robiť. Pri slabom zraku si totižto oblečenie vyberali na základe hmatu. Rozpoznávali jemnosť materiálu vďaka svojím rukám a to bol zlomový moment.

Dnes už chalani vedú vlastnú značku Two Blind Brothers, kde vyrábajú oblečenie, ktoré je naozaj príjemné na dotyk; veci sú totiž vyrobené z ultra-mäkkej tkaniny ako prémiový bambus a bavlna. Na tričkách môžeme nájsť aj motívy s braillovým písmom.

Chalani to nerobia len kvôli čistému zisku. Peniaze z predaja podporujú nadácie na výskumy očných chorôb a ich liečby. Sami totižto veria, že jedného dňa aj slepý človek s touto diagnózou bude vidieť. „Sme na okraji veľkých zdravotníckych revolúcií v liečbe očných chorôb, a vážime si vašu podporu.“ tvrdia na svojom webe http://twoblindbrothers.com