S blížiacim sa koncom roka akoby sa vrece roztrhlo s vydávaním sólových projektov. Po menách ako P.A.T, Separ, Delik sa pripája aj majster lyriky a jeden z dvojice najlegendárnejšej hip-hopovej formácie na Slovensku Ego. V novembri prestavil z albumu skladbu Robím to čo chcem, no teraz uviedol do predaja album a zároveň vypustil ukážkovú česko-slovenskú spoluprácu na skladbe Runway.

Zdroj: facebook.com/EgoKF

Čo nás môže tešiť viac? V tomto vianočnom mesiaci piešťanský rapper Ego uviedol do predaja očakávaný sólový počin s názvom Precedens. Otázku okolo názvu albumu samotný autor riešil aj na svojej stránke formou ankety. Za to, že nesie album názov Precedens môžu teda jeho fanúšikovia sami. O tom, že album bude veľmi silný ukázal už november a zverejnenie skladby Robím to čo chcem. Teraz však zároveň so spustením predpredaja Ego predstavil novinku Runway, na ktorej mu hosťujú Lvcas Dope a Paulie Garand. O tom, že spolupráca sa podarila jasne hovorí aj fakt o jej sledovanosti, keďže po pár dňoch dosahovala miliónové videnia. Hudobný doprovod dodal Kenny Rough a nám ostáva len dúfať, že ostatné skladby na albume dosiahnu minimálne takúto kvalitu. O kvalitnom spracovaní albumu hovorí aj fakt, že sa obidva spomínané tracky dočkali aj grafického spracovania, čo im dodáva ešte viac na popularite.

O samotnom albume Ego prezradil, že obsahuje 15 skladieb a nachádza sa na ňom viacero zvučných mien a zaujímavých interpretov. Sú to napríklad Ben Christovao, Rytmus či Haha Crew a široká škála producentov. Tak neváhaj a podpor slovenskú tvorbu. Album zakúpiš na RUKAHORE a určite nebudeš ľutovať, ak si zadovážiš pod stromček!?

Zdroj: facebook, youtube