Hovorí ti niečo Solid Move? Ak nie, onedlho o nič budeme počuť zrejme oveľa viac. Hudobné zoskupenie okolo legendárneho MOE-ho známeho z formácie A.M.O., ktorá sa často spája s formovaním HIP-HOP scény na Slovensku.

Solid Move len nedávno prostredníctvom sociálnych sietí zverejnila možno prekvapivú, ale určite zaujímavú spoluprácu. Na pripravovaný song PPC priali pozvanie Boy Wonder, Tono S. a Idea. MOE určite pripravil podarený projekt a do jednej kapely spojil viacero inštrumentálnych nástrojov a znie to naozaj dobre.

Opis, ako skladba vznikla je tiež takisto zaujímavý. Vznikla ešte vraj na jednom koncerte A.M.O počas toho, ako fans pod pódiom skandovali PO-PI-ČI a kapela do toho začala hrať. Takže táto koncertná skladba vznikla na koncerte a refrén je inšpirovaný práve týmto slovným spojením z koncertu. Smrtiaca kombinácia hosťujúcich rapperov doplnená o spomínaného MOE-ho je zárukou kvalitného hudobného zážitku pre fanúšikov rapu na Slovensku. Za zmienku stojí, že refrén a aj samotné texty hosťov nevynechávajú vulgarizmy, avšak elegantne sa im vyhol Tono S. presne tak, ako sme u neho od začiatku zvyknutý. Boy Wonder opäť nevynechal tému fašizmu a pripája sa tak už nie prvý krát k ostrému kritizovaniu aktuálnej „situácie“ na Slovensku. Tak počúvaj a posúď sám!

zdroj foto: facebook.com/solidmove