Francúzsko sa stalo svedkom ohavného činu priamo v ZOO v blízkosti hlavného mesta Paríž. Ikonu a zároveň jedno z najobľúbenejších zvierat zastrelili priamo v ZOO.

Ohavnosť najvyššieho rangu. V pondelok v noci sa do ZOO neďaleko Paríža nepozorovane vkradli pytliaci vykonali „popravu“ nosorožca bieleho. Ikona miestnej ZOO na mieste skonala. Pytliaci išli samozrejme za svojim úlovkom a nosorožcovi odrezali roh, ktorý je veľmi vzácny. Ešte nedávno boli na pokraji vyhynutia no ich situácia sa mierne zlepšila. Ale ako sa to mohlo vlastne stať? Nosorožec Vince bol 4 roky starý a do miestnej ZOO prišiel v roku 2015. Od vtedy si ho návštevníci veľmi obľúbili a stal sa miestnou ikonou. Po troch strelách do oblasti hlavy sa jeho život skončil.

facebook.com/zoothoiry

Našťastie, pytliakov zrejme niečo vyrušilo alebo ich zradila technika. Vo vedľajšom výbehu sa totiž to nachádzali ešte ďalšie dva nosorožce a je otázkou, či by pytliaci svoje zbrane namierili aj proti nim, keby mali dostatok času. Svoje trofeje a zároveň veľmi cenený artefakt na čiernom trhu je možné predať za viac ako 40.000 eur a je veľmi žiadaný napríklad v Číne, kde sa mu pripisujú afrodiziakálne účinky. Predmetom vyšetrovanie okrem použitej zbrane je aj fakt, že druhý Vinceho roh nebol poriadne odrezaný, a teda či príčinou bola zrada techniky alebo strach z odhalenia.

Na facebook stránke ZOO Thoiry uviedla, že zamestnanci sú udalosťami šokovaný, zvlášť Vinceho chovateľ, ktorý bol na neho veľmi naviazaný. Toto bol vôbec prvý prípad pytliactva vykonaný na zvierati žijúcom v zajatí na území Európy.

 

https://www.facebook.com/zoothoiry/posts/10154487449953284:0

zdroj: independent.co.uk