V dnešnom svete je bežným javom dať dieťaťu do ruky smartfón alebo tablet, hlavne aby mali rodičia aspoň na chvíľu pokoj. Určite mi dáte za pravdu, ak poviem, že žijeme v skazenej dobe. Dnes vám preto prinášame malé rozptýlenie v podobe hračiek, ktoré väčšina z vás mala určite v detstve.

Retro hračky, ku ktorým sa viažu milé spomienky

Jojo

Zaručená zábava na celý deň! Neviem, ako vy, ale v budúcnosti by som isto chcela svojmu dieťaťu dopriať aspoň jedno jojo. Bez tejto hračky sa ozajstné detstvo nedá ani predstaviť.

Tamagoči (Tamagotchi)

Musíte uznať, že Japonci boli vždy o krok vpred. Vymysleli aj Tamagoči. Ide o malé digitálne zvieratko, o ktoré sa treba starať. Žiaľ, to moje vždy akosi skapalo.

Beyblade

Beyblade je rad točivých hračiek, ktoré si v detstve rozhodne musel mať! Stal sa populárnym vďaka rovnomennému anime seriálu. Tak čo, spomínate si?

Game Boy a Tetris

Prenosná herná konzola bola pre nás niečo ako tablet pre dnešné deti. Game Boy je veľmi podobný digitálnej hre Tetris. Verím, že každý z vás pozná tieto hračky. Ak nie, niekde musela nastať chyba.

Farebná pružina

Už na prvý pohľad priláka oko nejedného dieťaťa. Je vizuálne príťažlivá a zábavná. Dúhovú pružinu som mala veľmi rada, hlavne vtedy, keď sa mi pekne skotúľala dole schodmi. Keď sa však poriadne zamotala, neostávalo nám nič iné, ako ju vyhodiť do koša.

Mončiči (Monchhichi)

Roztomilé plyšové hračky Mončiči poznajú viaceré generácie. Táto nestarnúca hračka sa isto ešte u niektorých z vás nájde na povale či v pivnici. Mám pravdu?

Furby

Táto elektronická hračka spôsobila kedysi ošiaľ. Malý chlpatý tvor s veľkými ušami dokázal množstvo vecí. Okrem toho, že rozprával a sám sa pohyboval, vedel reagovať aj na svetlo, zvuk, polohu, dotyky a prítomnosť ďalších Furby.

Catch ball

Catch ball som mala obzvlášť rada. Set pozostával z dvoch tanierov so suchým zipsom a loptičkou. Hra je určená pre dvoch hráčov, ktorí si loptičku navzájom hádžu a chytajú pomocou suchého zipsu na tanier. S bratom sme sa takto dokázali zabaviť celé hodiny!

Chytanie rybičiek

Skvelá zábavná hra pre deti, ale aj dospelých. Úlohou hráčov bolo chytiť rybičky udicou, na ktorej bol pripevnený magnet. Ach, to boli časy!

Guličky Klik-Klak

Stará známa hračka, ktorá bola v minulosti hitom. Museli ste pohybovať rukami hore a dole, aby sa visiace guličky rozskákali. Keď sa spojili, vytvorili zvuk podobný kliknutiu. Kto vedel „kliknúť“ viackrát za sebou, bol úplný frajer!

Bábika Chou Chou

Bábika, ktorá sa chová ako živé batoľa. Plače, smeje sa, ciká, pije vodu z fľašky. A keď ste ju uložili spať, zavrela oči! Sen každého dievčatka.

Pogy

Tieto „hračky“ mal azda každý z nás a vôbec nezáležalo na pohlaví dieťaťa. Dievčatá aj chlapci si ich medzi sebou vymieňali hlavne v škole počas prestávok.

Diabolo

Diabolo je trochu podobné žonglovaniu. Pamätám si, ako som si pri tejto hre precvičovala svoju trpezlivosť. Tí viac zručnejší dokázali uchvátiť rôznymi trikmi.

Peonza

Skvelá novinka z môjho detstva! Jednoduchým spôsobom sa okolo peonzy obmotala šnúrka a potom sa vystrelila smerom na zem. Podobne ako pri predošlej hračke, aj s peonzou sa dali stvárať rôzne kúsky a triky od výmyslu sveta.

Hula hoop

Obľúbenú obruč, ktorá sa krúti okolo pása, končatín alebo krku, malo doma snáď každé dievčatko. Dokázali ste krútiť aj s viacerými naraz? Táto hračka ešte tak doslova nezanikla, ale dnešné dievčatá preferujú už len barbie bábiky a domčeky.

Zdroj: ČoJee!? | Foto: pinterest.com & gettyimages.com