Súčasnosť sa nesie len v znamení koronavírusu, rúšok a rôznych dezinfekcií. Len málo ľudí si uvedomuje fakt, že svet nie je len o zákernom víruse, ktorý ovládol naše životy. V januári bol vysielaný poučný film o dievčine, ktorá trpela anorexiou. Hoci som ho pozerala, neprikladala som mu veľký význam. Všetko sa však zmenilo, keď… Aj mne anorexia skrížila cestu!

Anorexia

Každý má priateľov z obdobia detstva a ani ja nie som výnimkou. Detstvo sa pre mňa spája s menom Karolína. Kaja bola a aj naďalej je moja skvelá kamarátka. V živote mi skutočne v mnohých veciach podala pomocnú ruku, za čo som jej dlžníčkou. Vždy sme si skvelo vychádzali a všade sme chodili spolu. Všetko sa zmenilo v momente, kedy sme obe nastúpili na strednú školu. Vzdialili sme sa od seba a odcudzili. Veľmi dlhý čas som o nej nič nevedela, čo ma veľmi mrzelo.

BFF v dobrom aj v zlom: Bez akých kamošiek to v živote nejde a ktorým dať radšej košom?

Pred krátkym časom sme sa náhodne stretli v lekárni. To, čo som uvidela ma doslova šokovalo. Nestálo pri mne to krásne dievča s plnými perami, ale úplne iná osoba. Oči som neustále upierala na jej telo, od ktorého som nemohla odtrhnúť pohľad. Kosť a koža! Dievča, s ktorým som sa kedysi hrávala, zo sveta načisto zmizlo. Dozvedela som sa mnoho zaujímavých informácií ohľadom jej zdravotného stavu, ktorý nebol najlepší. Anorexiu dokázala pred rodinou skrývať skutočne dlho, čo smerovalo aj k stavu, v akom sa teraz nachádza. Sama mi povedala, že z anorexie sa už nikdy nedostane. Práve vtedy mi prišiel na um film, ktorý som pozerala. Nikdy nedovoľte, aby Vám duch menom ANOREXIA zničil Váš doterajší život a zmenil Vás na nepoznanie. NIKDY!

Zdroj: ČoJee!?| Video: YouTube.com| Foto: strategie.hnonline.sk