Legendárne knihy majú svoje čaro! Jules Verne a jeho DVA ROKY PRÁZDNIN Vás presvedčia o tom, prečo siahnuť práve po dobrodružných, starých knihách!

Ľudia, ktorí sú oddaní čítaniu starších kníh, určite poznajú knihu plnú dobrodružstiev Dva roky prázdnin od Julesa Vernea, francúzskeho spisovateľa, ktorý sa venoval písaným, dobrodružným knihám.

Jules Verne – Wikipédia

V súčasnosti ľudia siahajú po nových knihách, keďže vidia v nich väčší potenciál, ako v starších. Ja však preferujem názor, že mnoho ľudí číta aj staršie knihy. Ani ja nie som výnimkou. Aj keď siaham vačšinou po najnovších kúskoch, z času na čas kúpim aj staršie knihy. Považujem sa za človeka, ktorý uprednostňuje romány, no ani dobrodružné príbehy neodsúva na vedľajšiu koľaj.

Jules Verne: Dva roky prázdnin | Dvojka

Pred týždňom som stavila na knihu od Julesa Vernea. Dva roky prázdnin! Názov knihy, ktorý je dodnes veľmi známy a myslím, že aj populárny. V priebehu môjho detsva, mi rodičia často z tejto knihy čítali, pretože som si doslova vyžadovala dobodružné príbehy, ktoré ma veľmi zaujímali a napĺňali. Po dlhých rokoch som opäť na túto knihu natrafila a začala som ju znova čítať. Vo veľkej miere mi pripomína detské časy a na mnoho vecí si spomínam.

Dva roky prázdnin - Jules Verne | Databáze knih

Mala to byť len bezpečná plavba pre mladých chlapcov počas prázdnin. Nikto však nečakal, že na more zavíta búrka, ktorá celú posádku vrhne k opustenému ostrovu, kde sa z celej posádky stanú obyčajní stroskotanci. Tu sa nám nastoľuje otázka, či si dokážu pomôcť mestskí chlapci s prežitím na opustenom ostrove. Nie však deň, dva a ani týždeň. Doba, v ktorej musia čeliť nástrahám a rôznym zážitkom bude ešte dlhšia, ako si mysleli.

Audiokniha Dva roky prázdnin - Audioknihy na stiahnutie

Už len na základe stručného obsahu si myslím, že rôzne nástrahy a sila o prežitie, vzbudia zvedavosť u mladých čitateľov. Ak chcete zažiť typ neopísateľného dobrodružstva, neváhajte siahnuť práve po tejto dobrodružnej knihe. Samotná situácia Vás vrhne do deja, v ktorom však nebude všetko jednoznačné.

Dva roky prázdnin – Wikipedie
Zdroj: ČoJee.sk|Foto: amazon.com

Čítajte ďalej

JOIN THE DISCUSSION