Ľudia, ktorí sú oddaní čítaniu starších kníh, určite poznajú knihu plnú dobrodružstiev Dva roky prázdnin od Julesa Vernea, francúzskeho spisovateľa, ktorý sa venoval písaným, dobrodružným knihám.

Jules Verne – Wikipédia

V súčasnosti ľudia siahajú po nových knihách, keďže vidia v nich väčší potenciál, ako v starších. Ja však preferujem názor, že mnoho ľudí číta aj staršie knihy. Ani ja nie som výnimkou. Aj keď siaham vačšinou po najnovších kúskoch, z času na čas kúpim aj staršie knihy. Považujem sa za človeka, ktorý uprednostňuje romány, no ani dobrodružné príbehy neodsúva na vedľajšiu koľaj.

Jules Verne: Dva roky prázdnin | Dvojka

Pred týždňom som stavila na knihu od Julesa Vernea. Dva roky prázdnin! Názov knihy, ktorý je dodnes veľmi známy a myslím, že aj populárny. V priebehu môjho detsva, mi rodičia často z tejto knihy čítali, pretože som si doslova vyžadovala dobodružné príbehy, ktoré ma veľmi zaujímali a napĺňali. Po dlhých rokoch som opäť na túto knihu natrafila a začala som ju znova čítať. Vo veľkej miere mi pripomína detské časy a na mnoho vecí si spomínam.

Dva roky prázdnin - Jules Verne | Databáze knih

Mala to byť len bezpečná plavba pre mladých chlapcov počas prázdnin. Nikto však nečakal, že na more zavíta búrka, ktorá celú posádku vrhne k opustenému ostrovu, kde sa z celej posádky stanú obyčajní stroskotanci. Tu sa nám nastoľuje otázka, či si dokážu pomôcť mestskí chlapci s prežitím na opustenom ostrove. Nie však deň, dva a ani týždeň. Doba, v ktorej musia čeliť nástrahám a rôznym zážitkom bude ešte dlhšia, ako si mysleli.

Audiokniha Dva roky prázdnin - Audioknihy na stiahnutie

Už len na základe stručného obsahu si myslím, že rôzne nástrahy a sila o prežitie, vzbudia zvedavosť u mladých čitateľov. Ak chcete zažiť typ neopísateľného dobrodružstva, neváhajte siahnuť práve po tejto dobrodružnej knihe. Samotná situácia Vás vrhne do deja, v ktorom však nebude všetko jednoznačné.

Dva roky prázdnin – Wikipedie

Zdroj: ČoJee.sk|Foto: amazon.com