Policajný zbor Slovenskej republiky sa v poslednom čase zvykne chváliť svojou prácou na sociálnych sieťach. V ich príspevkoch sme si zvykli nájsť skutky pomoci druhým, ako napríklad pomoc pri výmene pneumatík, promtné riešenie trestných činov, ale aj skutky vykonané pod vplyvom alkoholu či drog. Tak je tomu aj teraz a polícia sa stihla pochváliť naraz hneď dvoma hriešnikmi.

Na diaľnici opačne

Trenčianski krajskí diaľniční policajti obvinili 69-ročného muža z prečinu šoférovania pod vplyvom návykovej látky. Pod vplyvom alkoholu jazdil po diaľnici D1 v protismere. Ako informovala krajská polícia na sociálnej sieti, diaľniční policajti spozorovali automobil jazdiaci v protismere po diaľnici D1. Vodič vozidlo odstavil na krajnici v katastri obce Ladce. Podrobili ho skúške na alkohol, v dychu mu namerali 1,90 promile alkoholu.

„Následne policajti vodičovi obmedzili osobnú slobodu a umiestnili ho do cely policajného zaistenia. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok,“ informovala polícia.

Alkohol za volantom

Takmer rekord a ešte aj za volantom

Polícia z Tornale zastavila na štátnej ceste I/66 61-ročného vodiča, ktorý pri dychovej skúške nafúkal takmer 5,5 promile alkoholu. O prípade, ku ktorému došlo vo štvrtok (20. 1.), informovalo na sociálnej sieti Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici.

„Vodiča osobného auta zastavila hliadka polície z Tornale krátko po 13.00 h. Merací prístroj na alkohol vykázal 2,95 miligramu alkoholu v dychu,“ uviedla polícia s tým, že v prepočte ide takmer o 5,5 promile alkoholu. Policajná hliadka opitého vodiča obmedzila na osobnej slobode, následne bol muž zadržaný.

„Nie, prístroj nebol pokazený. Pri dychovej skúške naozaj u vodiča osobného auta namerali hodnotu, ktorá v prepočte predstavuje takmer 5,5 promile alkoholu.“ uviedla Polícia Slovenskej republiky na svojom FB profile.

Podľa doposiaľ zistených informácii sa umiestnil na treťom mieste v rebríčku alkoholikov za volantom. Prvé miesto patrí mužovi, ktorého zastavila hliadka v Topoľčanoch. Vtedy 30 ročný šofér nafúkal 6 promile. Druhé miesto patrí šoférke, ktorej hliadka pri kontrole v meste Piešťany namerala 5,67 promile.

Čítajte tiež:

Zdroj: TASR, redakcia ČoJee!?, Foto: golegal.com, FB Polícia Slovenskej republiky