Jürgen Klopp sa opäť ukázal ako správny chlap!? Pri otázke o Koronavíruse posiela silný odkaz!?

Koronavírus je bezpochyby momentálne na celom svete téma číslo 1. Venujú sa mu všetky médiá, slávne osobnosti, vlády, ale aj obyvatelia na našej planéte.

Za krátke obdobie, ktoré tento vírus s označením SARS-CoV-2 ohrozuje svet, spôsobil obrovskú paniku. Postaral sa o obmedzenia v doprave a cestovaní, zatvára športové a spoločenské podujatia, ohrozuje chod našich obľúbených súťaží, akou je určite aj anglická Premier League.

Najnovšie dostal možnosť sa k tejto téme vyjadriť aj momentálne najuznávanejší manager na svete, tréner FC Liverpool, Jürgen Klopp. Po otázke od redaktora na tlačovej konferencii:

Mám otázku ohľadom koronavírusu: Obávate sa, ako tím a ako klub, že sa rozšíri a ako by vás to mohlo ovplyvniť?

Reakcia Jürgena Kloppa naozaj stojí za to:

Čo v živote nemám rád je, že názor futbalového managera na vážne veci je dôležitý. Nerozumiem tomu. To isté sa aj ja môžem opýtať vás, keďže ste v tej istej pozícii ako ja. A nie je dôležité, čo povedia slávni ľudia. Musíme hovoriť o veciach ktorým rozumieme a nie ľudia, ktorí k danej veci nemajú vedomosti, ako ja, hovoriť o niečom, čo neviem. Ľudia, ktorí majú znalosť by mali ľudom povedať, rob toto, rob tamto, a všetko bude v poriadku, alebo nie. Ja ako futbalový manager nerozumiem veciam ako politika a koronavírus, prečo by som aj mal, nosím šiltovku a som zle oholený. Daná vec sa ma tíka tak isto ako vás, možno menej, neviem presne ako sa to tíka vás, na mojom názore nezáleží v tejto veci. Žijem na tejto planéte a chcem, aby bola planéta bezpečná, zdravá. Prajem všetkým len to najlepšie, ale môj názor ohľadom koronavírusu nie je dôležitý.

Zdroj: youtube.com, sport.sk / foto: youtube.com

Čítajte ďalej

JOIN THE DISCUSSION