Koronavírus je bezpochyby momentálne na celom svete téma číslo 1. Venujú sa mu všetky médiá, slávne osobnosti, vlády, ale aj obyvatelia na našej planéte.

Za krátke obdobie, ktoré tento vírus s označením SARS-CoV-2 ohrozuje svet, spôsobil obrovskú paniku. Postaral sa o obmedzenia v doprave a cestovaní, zatvára športové a spoločenské podujatia, ohrozuje chod našich obľúbených súťaží, akou je určite aj anglická Premier League.

Najnovšie dostal možnosť sa k tejto téme vyjadriť aj momentálne najuznávanejší manager na svete, tréner FC Liverpool, Jürgen Klopp. Po otázke od redaktora na tlačovej konferencii:

Mám otázku ohľadom koronavírusu: Obávate sa, ako tím a ako klub, že sa rozšíri a ako by vás to mohlo ovplyvniť?

Reakcia Jürgena Kloppa naozaj stojí za to:

Čo v živote nemám rád je, že názor futbalového managera na vážne veci je dôležitý. Nerozumiem tomu. To isté sa aj ja môžem opýtať vás, keďže ste v tej istej pozícii ako ja. A nie je dôležité, čo povedia slávni ľudia. Musíme hovoriť o veciach ktorým rozumieme a nie ľudia, ktorí k danej veci nemajú vedomosti, ako ja, hovoriť o niečom, čo neviem. Ľudia, ktorí majú znalosť by mali ľudom povedať, rob toto, rob tamto, a všetko bude v poriadku, alebo nie. Ja ako futbalový manager nerozumiem veciam ako politika a koronavírus, prečo by som aj mal, nosím šiltovku a som zle oholený. Daná vec sa ma tíka tak isto ako vás, možno menej, neviem presne ako sa to tíka vás, na mojom názore nezáleží v tejto veci. Žijem na tejto planéte a chcem, aby bola planéta bezpečná, zdravá. Prajem všetkým len to najlepšie, ale môj názor ohľadom koronavírusu nie je dôležitý.

Zdroj: youtube.com, sport.sk / foto: youtube.com