Damn. Nie, to nenadávam od nadšenia, ale tak sa album volá.
A určite bude damn super.

Kendrick Lamar dnes predstavil názov svojho štvrtého albumu, ktorý bude DAMN. Yes, aj s bodkou. Album by mal vyjsť 14.04.2017, no raper nás pár dní pred vydaním prekvapil. Ukázal nám cover albumu:

zdroj: pinterest.com

zdroj: pinterest.com

 A aj následný tracklist. Na albume sa môžeme tešiť na spoluprácu s Rihannou či s U2 . Ďalší, ktorí sa podieľali na albume sú James Blake, BADBADNOTGOOD, Mike Will Made It (ktorí sa podujal na skladbe HUMBLE.), The Alchemist. Cover albumu je rozhodne iný, ako cover predchádzajúceho albumu. Skladby majú jednoslovné názvy a osobne som zvedavý na skladbu DUCKWORTH., čo je raperove priezvisko. Lamar sa vyjadril, že sa v tomto albume chce opäť vrátiť k riešeniam problémov, ako v roku 2015 v albume To Pimp A Butterfly.
„Kvôli tomu ako sa veci nevyspytateľne vyvíjali za posledných 5 mesiacov som sa sústredil na svoju komunitu a na ostatné komunity po celom svete, kde tvoria základy.“ povedal Lamar pre New York Times. Kendrick je podľa mňa naozaj talentovaný a vyniká už len tým, čo sám spomenul: riešením problematiky rasovej nenávisti. Jeho skladba Alright sa dokonca stala akousi hymnou hnutia Black Lives Matter. Kendrick  tvrdí, že jeho top 5 raperov sú Tupac Shakur, The Notoricious B.I.G., Jay-z, Nas, Eminem, a ja si myslím, že jeho kvalitná tvorba tomu zodpovedá, a to nielen na základe ocenení, či spoluprác. Síce mu asi nikdy neodpustím featuring s Taylor.  Nám neostáva nič iné, len si pár dní počkať, než bude album vonku.
Tracklist:

1. BLOOD.

2. DNA.

3. YAH.

4. ELEMENT.

5. FEEL.

6. LOYALTY. FT. RIHANNA.

7. PRIDE.

8. HUMBLE.

9. LUST.

10. LOVE.

11. XXX. FT. U2.

12. FEAR.

13. GOD.

14. DUCKWORTH.

skladba Alright:

a niečo live:

https://www.youtube.com/watch?v=JuHdHARdcmg

https://www.youtube.com/watch?v=ymO0HCXF0ME

energická skladba Freedom s Bey:

https://vimeo.com/173992190

zdroje: pinterest.com, nytimes.com, YouTube.com, vimeo.com