Len nedávno vydal talentovaný umelec Richard Csino netradičnú zamilovanú skladbu „Dievča stoj“, ktorá zožala úspech na hudobnej scéne. V prekvapovaní pokračuje aj naďalej a prináša opäť netradičnú kontroverznú baladu „ Môžem vás“.

Mladý slovenský hudobník Richard Csino je už naozaj ostrieľaným umelcom na našej hudobnej scéne. Ako basgitarista pôsobí s absolútnou špičkou jazzovej a popovej scény. Po skladbe „Dievča stoj“ vydáva kontroverznú novinku „Môžem Vás“ , ktorá vznikala opäť v štúdiu známeho bubeníka a producenta Davida “H0wdy” Hodeka, kde jeho mladší brat, geniálny 12-ročný basgitarista Aron Hodek, nahral prvotnú melodickú linku. Následne sa napísala celá skladba, na ktorej sa vo finále všetci traja podieľali. O mix a master sa postaral Maiky Beatz. Videoklip, ktorý vznikol netradične mal pod taktovkou Rony Gee.

„V minulosti som sa venoval tvorbe hudobných klipov, ale tam moja vášeň nebola, skôr ma lákala dokumentárna filmová tvorba. Je to pre mňa zaujímavejšie, filmový svet. S Rišom sa už roky poznáme, on pozná moju tvorbu a tak ma oslovil, že má určitý deadline a iná produkcia to nestíha. Bolo na to par dní, natočiť, aj edit, cestovať do Viedne a na druhý deň zasa v Bratislave. Náročné 2 dni, takmer bez spánku. No šlo o jednoduchý vizuál ktorý sme úspešne zvládli a verím, že sa ľuďom bude páčiť“, prezradil detaily ku klipu režisér Rony Gee.

Okrem nápaditých klipov, ktoré postupne servíruje Richard ho hudobný svet pozná najmä ako inštrumentalistu a skladateľa, ktorý po štúdiu na Bratislavskom Konzervatóriu, kde vyštudoval hru na klavíri sa začal profesionálne venovať hudbe. Dnes patrí medzi vyhľadávaných basgitaristov, ktorý spolupracuje s hudobníkmi ako: Martin Valihora, Eugen Vizváry, Michal Bugala, Marián Čekovsky, David Hodek, Anita Soul a ďalší. Skladba „Môžem Vás“ je teda v poradí druhou skladbou, na ktorej sa podieľali aj uznávaní umelci.

„Skladba “Môžem Vás” vo mne vyvoláva slobodu a nezávislosť v tom byť sám svojim strojcom šťastia a nebáť sa vyjadriť svoj názor. Klip vznikal úplne spontánnym spôsobom, urobili sme si výlet do Viedne niečo sme tam natočili a ostatne zábery vznikli v ateliéry, kde som si prizval ešte gitarového virtuóza Davida Bíleka. Samozrejme nechýbal ani môj kreatívny kamarát z Daj si! Tibor Mészáros, ktorý mi pomáha pri každom klipe a podporuje ma pri tvorbe nových skladieb. Okrem populárnej hudby sa venujem aj inštrumentálnej či jazzovej tvorbe a tiež koncertovaniu“, hovorí talentovaný Richard Csino.

Možno ťa zaujme!?

Zdroj: PR/BRAND MANAŽÉR JANA TRELLOVÁ, redakcia ČoJee!? / Foto: PR/BRAND MANAŽÉR JANA TRELLOVÁ