Aj vám sa zdá karanténa taká dlhá? Neviete, čo so sebou? Už vás nebavia ani seriály na Netflixe? Dokonca ste si stihli vyleštiť podlahu až tak, že sa ligoce? V tom prípade je čas na zmenu! Doprajte si konečne oddych s knihou v ruke a k nej si urobte nejakú kávu, poprípade čaj, a prichystajte si ešte niečo na chrúmanie. A hoj sa do sveta fantázie! 🙂

Prinášame Vám zopár tipov na skvelé čítanie:

Jenny Offill: Weather

Táto kniha otvorene hovorí o každodenných starostiach, problémoch a úzkostiach. Nejde tu o žiadne „slnečné dni“. Knihu si možno tak obľúbite, že si ju prečítate hoc aj za jeden večer!

https://www.instagram.com/p/B8rMPKOgMLR/

Kiley Reid: Such a Fun Age

Hlavná postava, Emira Tucker, je neprávom obvinená z únosu dieťaťa. Čo sa stane ďalej a ako sa to celé vyrieši? Zober knihu a utekaj to zistiť! Tento debutový román je napísaný s ľahkým nádychom a satirickým tónom.

https://www.instagram.com/p/B-Cu_C_gwYD/

Colum McCann: Apeirogon, A Novel

Dvaja muži, ktorí majú rozličné korene, v konflikte zabijú dievča. Aj napriek tomu je tento hlboký ľudský román založený na skutočnom priateľstve a bol veľmi oceňovaný. Je to majstrovské dielo, ktoré „prichádza raz za generáciu“.

https://www.instagram.com/p/B97gYZpH1ny/

Hadley Freeman: House of Glass

V knihe sa odhaľujú tajomstvá autorkinej rodiny a hlavne sa zameriava na životný príbeh jej babičky, ktorá utiekla z Európy v čase druhej svetovej vojny. Opisuje Židov v 20. storočí. Je to veľmi inšpiratívny príbeh.

https://www.instagram.com/p/B-1-OO4nvwN/

Anne Enright: Actress

Ide o ženskú beletriu, ktorá je príbehom slávy, sily a snahy dcéry porozumieť svojej matke. Táto kniha vás doslova pohltí!

https://www.instagram.com/p/B-6IcT_A-id/

Liz Moore: Long Bright River

Triler zasiahnutý uprostred epidémie. Hlavným hrdinom je policajt z Philadelphie, ktorý skúma dva potenciálne súvisiace prípady – sériu miestnych vrážd a zmiznutie jej sestry, ktorá je závislá na drogách.

https://www.instagram.com/p/B8mhGmVgUpP/

Crissy Van Meter: Creatures

Keď sa Evie pripravuje na nadchádzajúcu svadbu, jej snúbenec náhle zmizne a jej odcudzená matka sa zrazu objaví. Tieto udalosti prinútia Evie čeliť realite a všetkým životným rozhodnutiam, ktoré ju doteraz viedli.

https://www.instagram.com/p/B8MQsKBAOqN/

Hanya Yanagihara: A little life

Je to príbeh o láske aj obetavosti, krutosti a neschopnosti bojovať s osudom. Hanya Yanagihara majstrovsky vykreslila nevšedné podoby priateľstva a lásky a neľútostne odkryla, ako môžu človeka zlomiť vlastné skúsenosti aj spomienky. Vrelo odporúčam!

https://www.instagram.com/p/B_FwPShgyYD/

Zdroj: bbc.com & bustle.com | Foto: Instagram.com