Amerika sa v poslednom čase preslávila hlavne tým horším spôsobom. A to neskorou reakciou na vypuknutie ochorenia COVID-19, čím doplatila aj počtom nakazených a mŕtvych občanov. Teraz, keď majú s chorobou bojovať, sa američania rozhodli často búriť a svojsky proti opatreniam bojovať.

Niekto si predsa ale uvedomuje rozsah a závažnosť tejto situácie. Dopady opatrení na ekonomiku a ľudské životy sú obrovské, no prvoradé je zdravie a to, že po porazení tejto choroby tu pre seba ešte budeme mať svojich blízkych a priateľov.

V tomto prípade ide konkrétne o Floridu, ktorá je preslávená svojimi plážami. Tie boli doteraz zatvorené a kúpanie bolo zakázané. Guvernér Floridy Ron DeSantis však povolil opätovné otvorenie pláží a taktiež aj s tým spojené kúpanie. Mnoho američanov teda opäť zbalilo plážové deky a húfne sa vybrali oddychovať a slniť na pláže. Americká právnik a muž s očividným zmyslom pre správne rozhodnutia Daniel Uhlfelder spravil zásadné rozhodnutie a poukázal na nesprávnosť rozhodnutia guvernéra a američanov.

Znovu otvorené pláže Floridy navštevuje v kostýme smrtky a poukazuje tak na nebezpečenstvo nedodržiavania opatrení a riziko prenosu nového vírusu. Tento prevlek používa ako zastrašujúci prostriedok pre ľudí, ktorí sa rozhodli nedodržiavať opatrenia. Mnoho ľudí sa za neho postavilo a chvália ho, že sa takýmto spôsobom rozhodol poukazovať a kritizovať tých, ktorí na verejnosti ešte neučinili vhodné opatrenia. 

Credit: PA

Zdroj: UNILAD, twitter.com  / foto: PA