Kobe Bryant. Legendárne meno, ktoré vo svete basketbalu je určite veľmi známe. Tento profesionálny americký basketbalista hral za klub Los Angeles Lakers v NBA. Žiaľ, dňa 26. januára 2020 v meste Calabasas vyhasol život tohto nadaného hráča. Dnes by Kobe oslavoval svoje 42. narodeniny. Poďme si spoločne pripomenúť jeho život a športovú kariéru.

Najlepší z najlepších!

Nie je žiadnym tajomstvom, že Kobe Bryant vynikal v basketbale. Bol jedným z najväčších hráčov v histórii NBA, hral s prenikavou bystrosťou, tvorivosťou a najmä srdcom. Vedeli ste, že Kobe v NBA debutoval ako najmladší hráč v histórii?

Ide o univerzálneho hráča všestranne pripraveného po atletickej, gymnastickej i silovej stránke. Bol výborný ako v individuálnych, tak aj v kolektívnych basketbalových činnostiach. Jeho doménou bol aj rýchly protiútok. Vynikal tiež v útočnom a obrannom doskakovaní, kde žiadna lopta pre neho nebola stratená. Jeho dokonalosť vo všetkých týchto disciplínach z neho urobila doslova legendu.

Stal sa päťnásobným šampiónom NBA (2000, 2001, 2002, 2009, 2010), dvakrát ho vyhlásili za najužitočnejšieho hráča finálovej série play-off (2009, 2010) a v roku 2008 za najužitočnejšieho hráča súťaže. S tímom získal dve zlaté olympijské medaily (2008, 2012).

Aký otec, taká dcéra!

Keď sa Kobe zoznámil so svojou manželkou Vanessou, nemala ešte ani dvadsať. Zasnúbili sa po šiestich mesiacoch randenia a v roku 2001 sa zosobášili. Narodili sa mu štyri dcéry, z ktorej jedna sa rozhodla ísť práve v jeho šľapajach.

Bola to jeho dcéra Gianna, ktorú taktiež očaril basketbal a na ihrisku bola vždy vo svojom živle. Gigi nepochybne zdedila gény po otcovi a snívala, že raz prerazí v ženskej lige WNBA. Mala pred sebou nádejnú budúcnosť, no osud to zariadil inak.

Smutná správa, ktorá šokovala celý svet!

Smrť legendárneho basketbalistu zasiahla azda každého. K havárii došlo dňa 26. januára 2020 v meste Calabasas v štáte Kalifornia, keď sa súkromný vrtuľník zrútil k zemi. Túto nešťastnú haváriu nikto neprežil.

K tragickej nehode prišlo iba niekoľko hodín po tom, ako Bryant na sociálnej sieti Twitter gratuloval LeBronovi Jamesovi. Ten ho ako súčasný hráč Los Angeles Lakers prekonal na palubovke Philadelphie na tretej priečke v historickom poradí strelcov NBA. 

,,Hrdinovia prichádzajú a odchádzajú, ale legendy sú večné.“ – Kobe Bryant

Zdroj: teraz.sk, postoj.sk & sport.aktuality.sk | Foto: tumblr.com