Aké by to bolo leto, ak by sme ho nevyužili a nepozreli si nejaké filmy, ktoré zaženú nudu?

Videli ste už tieto filmy? Ak nie, pripravte si popcorn a do toho! Toto sú letné filmy, bez ktorých by prázdniny neboli to pravé! Či už ste uviaznutí vo vnútri počas daždivého dňa, alebo sa schovávate pred rekordnými teplotami, zhrnuli sme niekoľko úžasných letných filmov, ktoré Vám zlepšia náladu.

filmy

Hriešny tanec (1987)

V Hriešnom tanci trávi Baby leto so svojimi rodičmi v Catskills, čo nie je práve jej predstava o zábavnom lete. Keď sa stretne s Johnnym, tanečným inštruktorom rezortu, prijme ju, aby sa stala jeho tanečnou partnerkou na poslednom veľkom tanci leta, a zamilujú sa do seba.

Pomáda (1978)

Sandy a Danny majú letný románik na pláži, no ich cesty sa rozídu, keď sa Sandy musí vrátiť domov do Austrálie. Zvratom osudu Sandyina rodina zostane v Kalifornii a Sandy nastúpi do školy, kde študuje aj Danny.

Ako dostať otecka do polepšovne (1978)

Luboš a Anna sú Vaškovi rodičia. Keď sa po ôsmich rokoch stretávajú, môžu za to vďačiť práve Vaškovej nezbednej povahe. Prichádza leto a namiesto Anninej vysnívanej dovolenky skončia na dedine u Ľubošovho otca, kde Vašek a Ľuboš testujú trpezlivosť jedinej ženy v dome.

Voľný deň Ferrisa Buellera (1986)

Keď tento film vyšiel v lete 1986, okamžite sa stal hitom. Ferris je stredoškolský študent, ktorý zostaví prepracovaný plán, ako presvedčiť svojich rodičov a väčšinu svojich rovesníkov, že je smrteľne chorý, aby mohol vynechať školu. Jeho riaditeľ Edward Rooney má podozrenie, že Ferris predstiera svoju chorobu a snaží sa ho prichytiť pri čine.

The Notebook (2004)

V 40. rokoch 20. storočia v Južnej Karolíne sa Noah Calhoun a Allie Hamilton stretnú a zamilujú sa. Allieina rodina Noaha neschvaľuje a obáva sa, že tento románik jej zničí život. Avšak keď sa Noah vráti z vojny a znovu sa stretne s Allie tesne pred jej svadbou, uvedomia si, že ich vzájomná láska je stále veľmi živá.

Malá Miss Sunshine (2006)

Keď sa Olive dozvie, že sa kvalifikovala na súťaž Little Miss Sunshine, celá rodina podnikne výlet zo svojho domova v Novom Mexiku. Spoločne tak cestujú, aby pomohli Olive splniť si jej sen, no na ceste sa nakoniec všetci stretnú ako rodina spôsobmi, ktoré by každý, kto ich stretne, považoval za nemožné.

Call Me By Your Name (2017)

V lete roku 1983 býva 17-ročný Elio so svojou rodinou v Taliansku. Asistent jeho otca, doktorand Oliver, príde k rodine a čoskoro sa Oliver a Elio do seba zamilujú. Ako sa leto blíži ku koncu, ukazuje sa, že ich láska je taká, na ktorú ani jeden nezabudne.

Mamma Mia! (2008)

Jediné, čo je lepšie ako jeden veľký milostný príbeh, sú tri skvelé milostné príbehy. Okrem toho, existuje niečo letnejšie ako ABBA?

Mohlo by Vás zaujímať:

Zdroje: parade.com, IMDB | Foto: pixabay