Nie nadarmo sa hovorí, že priateľstvo zlepšuje život. Tento nenahraditeľný, krásny a úprimný vzťah je na nezaplatenie. Samozrejme len vtedy, ak máte po svojom boku naozaj skutočného priateľa. Stalo sa Vám niekedy, že ste si o človeku mysleli, že je to tá najlepšia osoba na svete, no časom ste zistili úplný opak? Určite nie som jediná, ktorej sa to stalo.

Priateľstvo

Ešte v období môjho štúdia na základnej škole som mala kamarátku, s ktorou sme boli nerozlučné kamarátky už od samotnej škôlky. Celé detstvo sme trávili spolu a len málokedy sme boli od seba dlhší čas. Všetko sa to zmenilo v ôsmom ročníku, keď som o nej zistila,že je úplne iná ako som si myslela. Neustále posmešky, podpichovanie a neodpustila si ani ohováranie.

Ohováranie a klebety medzi školákmi - Škola - Užitočná pravda - Pravda.sk

V priebehu celej základnej školy som jej neváhala ani na sekundu pomôcť so všetkým, s čím potrebovala a dočkala som sa od nej tohto nepríjemného prekvapenia. Spočiatku som veľmi trpela, hoci som vedela, že mi za to naozaj nestojí.

Klebetia viac muži alebo ženy? Vedecký prieskum prekvapí - Sex a vzťahy -  Žena - Pravda.sk

Celý môj život sa zmenil v momente, keď som nastúpila na strednú školu. Spoznala som dievča, ktoré sa od dnešných výrazne odlišovalo, čo som brala ako veľmi protektívny faktor. Jej priateľskosť, úprimný úsmev, nápomocnosť a jej viera mi dodávala silu v štúdiu až do samotnej maturity. Toľko zážitkov, ktoré sme zažili spolu, toľko zábavy a srandy. Naše varenie špagiet a experimentovanie na intráku! Na to sa zabudnúť nedá. Sú to spomienky, ktoré má človek v srdci po celý život.

Toxické vzťahy dokážu ľudí zničiť. Ako si v dnešnej dobe udržať priateľstvá  bez negatívnych vedľajších účinkov? | REFRESHER.sk

Dnes si môžeme s hrdosťou povedať, že priateľkami sme už neuveriteľných osem rokov. Ani sme si nestihli uvedomiť ako ten čas rýchlo prešiel. Momentálne študujeme obe na vysokej škole, pri ktorej nazabúdame ani na stretávanie pri káve. Či už si zájdeme do kina, kaviarne alebo do divadla. Vždy sa máme o čom porozprávať a sme schopné prehovoriť aj celé hodiny.

Kamarátka – druhá polovica môjho JA | Diva.sk

Pravé priateľstvo je naozaj jedinečné. Sama som toho dôkazom. Pamätajte na to, že nájsť toho pravého a skutočného priateľa nie je vôbec jednoduché, avšak ak ho nájdete čakajú Vás tie najkrajšie roky Vášho života.

Môže sa stať, že vyjadrenie lásky bude neprirodzenosť | Dieťa.sk - Váš  sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Zdroj: ČoJee.sk|Foto: dieta.sk, zena.pravda.sk