Ľuboš Blaha si na facebooku vytvoril jeden z najsledovanejších politických profilov. Prevláda však u neho egoizmus, osočovanie, zavádzanie a slová ako Čaputová, Amerika, Slniečkári, vyhrážanie. Nezabúda ospevovať Rusko!?

Ľuboša Blahu netreba nikomu extra predstavovať. Je to skúsený politik, ktorý už nejakú dobu pôsobí v strane Smer, dokonca ako jeden z jej čelných predstaviteľov. Je to teda také chápadlo Ficovej chobotnice. 

Možno by sa zdalo, že mať na FB svoj profil a používať ho je právo každého z nás. Niekomu by však mali toto právo trošku okresať. Ale nejdeme zabárať do práva každého občana. Sústreďme sa na konkrétny profil politika Ľuboša B. Kde sa vzala, tu sa vzala, obrovská návštevnosť a aj sledovanosť, tisíce komentárov a zdieľaní. Ako je to vôbec možné, že politik, človek z exvládnucej strany s pochmúrnou minulosťou žne takýto úspech!?

Je to jednoduché. Ľuboš Blaha má zrejme dobrých učiteľov v obľúbenom Rusku, ktoré si neraz nájde svoje miesto v jeho príspevkoch vo forme chválenia. Ale Rusko je krajina, ktorá je známa konšpiračnými teóriami, zahmlievaním, preukazovaním sily, …. Mohli by sme pokračovať. Ale dve veci ho naučili dobre. Konšpirovať a zavádzať. Prikrášlovať veci, prepájať aj neprepojiteľné, hľadať susedy kamošov od tretej babky z Klokoča, len aby našiel prepojenie medzi vládou a Amerikou, prezidentkou a Amerikou, Sorošom, Esetom a Americkou ambasádou, … 

Obrovský úspech mu zaručuje aj kritizovanie súčasnej vlády. Veď čo iné mu ostáva. Každý šum v parlamente je zlý, každý jeden pohyb je protizákonný, všetko je zlé. Pri čítaní statusov sa nám trochu pozastavuje myseľ nad niektorými vetami. Napr.: 

Máme k dispozícii právne možnosti, ktoré aj využívame. Napríklad trestné oznámenia, žaloby či podania na ústavný súd. Niekoľko podaní sme dali, ja sám som na Matoviča len pred pár dňami podal žalobu, ale treba si uvedomiť, že Matovič má dnes v rukách políciu aj prokuratúru.

WTF? Toto napíše človek, ktorý pochádza zo strany s takým obrovským množstvom škandálov? Evidentne vie veľmi dobre, že propaganda a klamstvá sa šíria najlepšie. Asi ho učili tvorcovia hoaxov, pretože sa to tomu veľmi nápadne podobá. Tu je teda pár úryvkov z jeho statusov, ktoré stoja naozaj za to:

11. Protestujme, preboha! To už nám odrazu nevadia ani jadrové zbrane? Nevadia nám takéto agresívne signály NATO? Čo je toto za alibizmus zo strany slovenskej vlády?

12. Posledná vec zo zahraničnej politiky. Tentoraz dobrá správa. Pamätáte si, ako urobili Američania prevrat v Bolívii, vyhnali ľavicového prezidenta Eva Morálesa a dosadili tam svoju bábku? Len vám chcem oznámiť, že vo voľbách sa v Bolívii triumfálne vrátil k moci socialistický prezident a Američania dostali po rypáku.

13. Ten pocit, keď sa malý chudobný latinskoamerický národ vzoprie americkému Goliášovi. Nádherné! Som zvedavý, či pani prezidentka Čaputová už poslala morálesovskému prezidentovi Arcemu gratulácie – liberáli musia pukať od zlosti.

1. Uvedomujete si, že ešte nikto tak neponížil prezidentku Slovenskej republiky ako vy dnes v priamom prenose? Spraviť z veliteľky ozbrojených síl ceremoniálnu bábku, ktorej ani netreba vopred oznámiť, že armáda bude celoplošne testovať celú populáciu – to tu ešte nebolo. Ste na seba hrdý?
2. Áno, priznávam, aj ja som bol niekedy k prezidentke mimoriadne kritický, ale toto by som si nedovolil ani ja – toto je taká sedlačina, že po prvýkrát vo svojom živote som k pani Zuzane Čaputovej pocítil úprimný súcit. Ste si vedomý, pán premiér, že ste ju odpísali ako nepodstatný kus nábytku? Prezidentku?

13. Vráťme Slovensku dôstojnosť a zbavme sa premiéra, ktorý ničí našu vlasť. Naše krásne Slovensko, ktoré kedysi oslobodili hrdinovia zo Sovietskeho zväzu.

3. Za osem rokov vlády Smeru žiadne vodné delá. Ani pri majdane. Polícia nikomu ani vlások neskrivila. Ale hlavne, že my sme tí zlí.

7. Tí ľudia zjavne nič nerozbíjajú, ani nikomu neubližujú – len vyjadrujú kritický názor na Matoviča.

14. Spomeňte si, ako riešil ekonomickú krízu Robert Fico, keď bol premiér. Ako fungoval štát, ako všetci kmitali. Rada solidarity bola v plnom nasadení, porady s odbormi, priemyselníkmi, vedcami, cirkvami, s každým, ešte aj s opozíciou. K tomu dôstojné zastupovanie v Bruseli, seriózne vystupovanie, úrady makali a plnili si úlohy. Premiér mal autoritu. 15. Stokrát môžete mať výhrady proti Smeru, ale vláda vždy fungovala ako hodinky. Plánovalo sa, pomáhalo sa, na kľúčových postoch boli profesionáli. Také niečo ako premárnené leto sa nemohlo stať.

Foto: facebook Ľuboš Blaha

Čítajte ďalej

JOIN THE DISCUSSION