Čaká Vás pracovné stretnutie, pohovor či skúšky na vysokej škole? Pri takýchto príležitostiach často prežívame úzkosť a stres, ktorý nám bráni dosiahnuť svoj očakávaný výsledok. Mnoho ľudí si myslí, že amulety im môžu pomôcť pri všetkých životných skúškach. Je tomu naozaj tak? To je veľmi diskutabilné!

brelok potężny amulet Talizman siedem Aniołów 7775825064 - Allegro.pl

Ľudia zastávajú rozličné názory na silu amuletov. Predmet, ktorý nám prináša šťastie a odháňa zlé sily nie je podľa mňa žiadnym výmyslom. Nie je žiadnym tajomstvom keď poviem, že rôzne amulety nás sprevádzajú celým ľudstvom. Už od najstarších čias historických boli veľmi potrebnými nástrojmi. Či už máme na mysli rôzne zvieracie kosti, zuby, koráliky, kúsky dreva či rôzne byliny. V dobách historických to bolo naozaj čokoľvek, čo ľudia našli a hlboko sa s predmetom zviazali.

Zvieracie Lebky Lebka Anatómie - Fotografia zdarma na Pixabay
Usušte si bylinky, ať je máte v zimě po ruce - iDNES.cz

Keď sa povie amulet dnes, mnoho ľudí si predstaví kríž. Siahajú po ňom väčšinou silne veriaci ľudia, no nemusí to byť vždy tak. Mám veľa kamarátov, ktorí napriek tomu, že nie sú veriaci a dokonca ani pokrstení, majú svoj amulet v podobe kríža, ktorý ich väčšinou sprevádza na cestách.

Ambrosiův kříž, amulet

Ja do dnešného dňa svoj amulet nemám a nikdy som ani nemala. Nie že by som mu neprisudzovala silnú moc, ale nepotrebovala som ho. Mojím talizmanom je každý deň večerná modlitba, na ktorú nikdy nezabúdam. Neviem, či možno modlitbu považovať za akýsi talizman, no ja osobne ju tak vnímam. Máte svoj amulet aj Vy? Veríte na jeho čarovnú moc?

2018 – Stránka 11 – Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Rožňava

Zdroj: ČoJee.sk|Foto: pixabay.com