Malý chlapec mal množstvo zdravotných problémov, ale vždy tu bol preňho jeho verný štvornohý kamarát. Potom sa ale karta obrátila a bol to práve jeho pes, ktorý potreboval pomocnú ruku. Toto je jedinečný príbeh Connora a jeho dobermana, Coopera. 🙂

Pre väčšinu detí sú ich psy najlepšími priateľmi od detstva. Ale pre desaťročného chlapca Connora je jeho pes viac ako len priateľ. Je to jeho každodenná podpora!

Connor mal často kŕčové záchvaty, depresie, poruchy pozornosti a nekontrolovateľnú úzkosť. V roku 2016 dostal od svojich rodičov psa. Nie však hocijakého! Bol to špeciálne vyškolený doberman, ktorého Connor nazval Cooper.

Cooper bol s chlapcom celú noc a zakaždým varoval jeho rodičov, keď chlapec dostal záchvat. Vďaka psovi sa Connor začal rýchlejšie zotavovať a stal sa oveľa veselší než predtým. Čoskoro si však všimli, že s Cooperom niečo nie je v poriadku.

Jeho štvornohý kamarát začal krívať a čoskoro sa to zmenilo na niečo horšie. Pes nebol schopný pohybu a následne ochorel. Veterinári mu zistili Wobblerov syndróm – vyvinuli sa mu vady krčných stavcov.

,,Keď sme sa dozvedeli, aké budú náklady na chirurgiu a MRI, uvedomili sme si, že jednoducho nemáme peniaze,“ vysvetlila chlapcova matka, Jennifer Jane.

Connor sa rozhodol urobiť všetko pre to, aby zachránil svojho kamaráta. Začal predávať všetky svoje hračky, aby mali peniaze na liečbu. O jeho čine svedčia aj tieto silné slová:

,,Moje hračky nestoja za nič, ak ide o môjho najlepšieho priateľa.“

Vyzbierali vyše 18 000 dolárov! To bolo dostatok peňazí na to, aby Cooper mohol absolvovať operáciu. Neskôr sa pes zotavil, a to len vďaka Connorovi. Klobúk dole! 🙂

Takto si navzájom zachránili životy!

Zdroj & Foto: dobrespravy.eu