Anglický spevák Ben Howard vydá 16. júna nový album s názvom Is it?, ktorý bude už jeho piatym albumom. Naposledy vydal v roku 2021 úspešný album s názvom Collections From The Without.

Album Is it? obsahuje celkovo desať piesní. Prvý singel Couldn’t Make It Up oficiálne vyšiel pred pár dňami. Howard a jeho tím ho nahrali v priebehu desiatich júnových dní v nahrávacom štúdiu Le Manoir de Léon vo Francúzsku. „Išli sme do toho a za desať dní sme nahrali desať skladieb. Potom sme sa s nimi zvyšok roka hrali,“  hovorí Ben Howard o procese tvorby svojho nového albumu.

V marci 2022 prekonal tento spevák tranzitórny ischemický atak, inak známy aj ako mini mŕtvica. V tom momente však ešte netušil, čo sa s ním stalo. Sedel na záhrade a zrazu nemohol súvislo premýšľať, tvoriť vety, ani rozprávať. O mesiac neskôr sa tento stav zopakoval a Ben Howard zistil, že „z ničoho nič“ ho zastihol dvakrát za sebou práve tento atak.

Táto skutočnosť Howarda do veľkej miery poznamenala, pričom sa prejavila aj pri tvorbe jeho novej hudby: „Zistil som, že je nemožné sa nepozastaviť nad absurdnosťou toho, že s jednou malou zrazeninou môže človek stratiť všetky schopnosti. Naozaj sa to zahryzlo do písania nahrávky.“

Howard sľubuje s novým albumom pestrosť a rôznorodosť. Spája v ňom rôzne harmónie, ktoré sú dôsledkom kreatívneho procesu nahrávania. Album Is it? teda prinesie opäť novú tvár tohto úspešného umelca.

Čoskoro vyráža na turné

Tento talentovaný umelec však fanúšikom priniesol ešte jednu dobrú správu. Čoskoro totiž vyráža na svoje európske turné, ktoré začne už 18. júna v Madride. Trvať bude až do do konca leta, pričom bude obsahovať naozaj nemálo zastávok. Slovenskí fanúšikovia majú hneď niekoľko šancí tohto skvelého speváka vidieť naživo. Ben Howard totiž 7. júla zaspieva v Trenčíne na festivale Pohoda. Okrem toho sa predstaví tiež vo Viedni, vo Varšave, ale aj v Prahe. Vstupenky na jeho koncert sa pohybujú v závislosti na krajine približne na úrovni 50 eur.

Ben Howard turné / Zdroj: instagram.com/benhoward_

Môže ťa zaujať!?

Zdroj: benhowardmusic.co.uk, nme.com / Foto: instagram.com/benhoward_, youtube.com/BenHowardVEVO