Viola Davis hovorí, že je proti nakrúcaniu svojho ďalšieho filmu uprostred tlejúcich robotníckych štrajkov, hercov a spisovateľov – aj keď má na to požehnanie SAG-AFTRA!?

ilustračný obrázok

Viola Davis vydala vyhlásenie tento víkend po tom, čo jej pripravovaný akčný thriller „G20“ patril medzi desiatky nezávislých projektov, ktorým spolok udelil výnimku, aby sa počas štrajku posunuli vpred. „Milujem tento film, ale nemyslím si, že by bolo vhodné, aby sa táto produkcia počas štrajku posunula vpred ,“ uviedla Viola Davis vo vyhlásení, ktoré v nedeľu poskytlo Los Angeles Times.

Keďže Davis je takou dôležitou súčasťou projektu, súčasný stav „G20“ je nejasný. Na otázku, či to znamená, že sa výroba úplne zastaví, kým sa štrajky neskončia, Davisov zástupca odmietol ďalej komentovať.

Hoci veľká časť Hollywoodu sa zastavila uprostred štrajkov spisovateľov a hercov, viac ako 40 produkciám boli udelené výnimky, aby mohli pokračovať v natáčaní počas masovej prestávky. Ale to, či herci svojou účasťou na týchto produkciách prekračujú hraničnú líniu, sa v tomto odvetví stalo predmetom sporu.

ilustračný obrázok

Tieto projekty, vrátane filmu Mela Gibsona, sa môžu natáčať aj počas štrajku SAG-AFTRA

Podľa podmienok výnimky sa od uvedených projektov vyžaduje, aby sa riadili usmerneniami, ktoré SAG-AFTRA predložila AMPTP pri vyjednávaní. Cech bojuje okrem iných výhod a ochrany za vyššie mzdy, väčšie podiely na príjmoch generovaných streamovanými hitmi a obmedzenia používania umelej inteligencie. Vyňaté produkcie musia fungovať za týchto podmienok, kým sa odborová organizácia a AMPTP nedohodnú ana novej zmluve.

Vo videu na Instagrame zverejnenom v piatok herečka a komička Sarah Silverman povedala, že ju „nahnevala“ myšlienka, že filmové hviezdy pokračujú v práci na nezávislých projektoch, keď „vedia, že cieľom je predať ich streamovacím“ gigantom. Obvinila svojich rovesníkov z „chrapúnstva“ tým, že pracovala na týchto tituloch – výnimky SAG-AFTRA nech sú prekliate.

ilustračný obrázok

„My sme tu obete“

„Dostal som ponuku na nezávislý film. Povedal som nie. A tak to urobila aj kopa mojich priateľov. A teraz niektorí moji priatelia hovoria áno, a ja som naozaj naštvaný. Vysvetlite mi, prosím, prečo by som sa nemal hnevať, pretože ľudia … obetujú pre túto vec svoje živobytie. Nazýva sa to únia silná. … Mali by sme vidieť každú filmovú hviezdu, ktorá tam vonku zaútočila.“

V následnom videu Silvermanová uviedla, že sa stretla s prezidentkou SAG-AFTRA Fran Drescher a výkonným riaditeľom Duncanom Crabtreem-Írskom, ktorí vysvetlili dôvod odborov na udelenie výnimiek. Podľa Silvermana je stanovisko SAG-AFTRA také, že – tým, že určitým výrobám umožní napredovať v ich „ideálnych“ pracovných podmienkach – môže odborová organizácia dokázať AMPTP, že takéto podmienky sú primerané.

ilustračný obrázok

Tu je to, čo hovoria obe strany

Po vypočutí lídrov SAG-AFTRA Silverman zdvojnásobila svoj postoj.

„Touto príčinou je prerušenie práce,“ povedala Silverman. „To je naša sila.“

„Na druhej strane… som taký šťastný, že aspoň celá skupina členov posádky bude môcť pracovať na naratívnych projektoch,“ dodal Silverman a priznal, že výnimky sú „uvoľňovacím ventilom pre celok“. banda ľudí, ktorí platia … cenu za štrajky.

Silverman tiež spochybnial, či sú všetky vyňaté projekty skutočne nezávislé. The Times požiadali SAG-AFTRA o vyjadrenie.

„Pravdou je, že všetci chceme to isté,“ povedala Silverman.

„Chceme rýchle ukončenie tohto štrajku. Chceme sa vrátiť do práce a získať nové zásadné výhody. Takže nech už sa zamyslíte nad ktoroukoľvek stránkou tohto konkrétneho problému, nemôžeme dovoliť, aby nesúhlas v tejto veci oslabil naše odhodlanie.“

Možno ťa zaujme!?

Zdroj : latimes.com / FOTO : freepik.com