Pohľad autora: Prečo dôchodcovia môžu porušovať prísne pravidlá, no my si to dovoliť nemôžeme!? Odpovede sa nedočkáme!

Súčasná situácia vo svete je veľmi nevyhovujúca, čo netreba ani bližšie špecifikovať. Určite ste sa stretli s pravidlami ohľadom vírusu, s ktorými ste nesúhlasili. Problémov pribúda neustále čoraz viac a ľudia sú nervózni, netrpezliví a obávajú sa toho najhoršieho. Chcela by som sa s Vami podeliť o príbeh, ktorý sa mi dnes stal.

V Česku zakážu vnútorné akcie na státie pre viac ako desať ľudí - Domáce -  Správy - Pravda.sk

Ráno som sa prebudila na zvuk budíka, ktorý mi oznámil, že je najvyšší čas vstávať a venovať sa svojim povinnostiam. Absolvovala som svoju tradičnú rannú rutinu, ktorú podstupujem každé ráno a vybrala som sa na poštu. Keďže situácia je aká je, bola som nútená poslať podklady na moju fakultu poštou. Keď som všetko odoslala a vybavila som podstatné záležitosti, spomenula som si, že doma nemám zubnú pastu a tak som smerovala k najbližšej drogérii. Hodiny na kostolnej veži odbíjali deväť hodín.

Zimný" čas je podľa vedcov zdraviu prospešnejší ako stály "letný" - Človek  - Veda a technika - Pravda.sk

Hneď, ako som vošla do predajne, zastavila ma predavačka, ktorá ma informovala o tom, že je čas nákupov len pre dôchodcov. Úplne som na to zabudla a opýtala som sa predavačky: „ Prečo môžu dôchodcovia navštevovať obchody aj v čase, ktorý nie je vyhradený pre nich? Som veľmi zvedavá na to, či po jedenástej hodine nebude vo Vašej predajni ani jeden jediný dôchodca.” Predavačka na mňa len nechápavo pozrela a nezmohla sa ani na slovo. Zaželala som jej pekný deň a pobrala som sa na odchod.

Dôchodcovia už môžu ísť na nákup aj poobede. Hlavný hygienik po  sťažnostiach zmenil opatrenie | REFRESHER.sk

Cestou domov sa mi stalo niečo, čo ma znova veľmi rozhodilo a nahnevalo. Napriek tomu, že dôchodcovia predstavujú najviac rizikovú skupinu nakazenia sa koronavírusom, vôbec sa podľa toho nesprávajú. Ako som tak kráčala domov, stretla som pani v seniorskom veku, ktorá nemala rúško ani na sebe, ba dokonca ani v ruke. Je to naozaj obrovská nezodpovednosť!

Exminister šokuje: Rusko už nemá peniaze na dôchodky | Topky.sk
Práve s týmto príbehom sa mi nastoľuje otázka, na ktorú by som chcela konečne poznať odpoveď. „Prečo môžu seniori porušovať prísne pravidlá a my ostatní sme obmedzovaní? PREČO? Dozvieme sa niekedy odpoveď na túto otázku? ”

3 communication basics that build confidence | Professional Carwashing &  Detailing

Zdroj: cojee!?|Foto: topky.sk, spravy.pravda.sk

Čítajte ďalej

JOIN THE DISCUSSION