Súčasná situácia vo svete je veľmi nevyhovujúca, čo netreba ani bližšie špecifikovať. Určite ste sa stretli s pravidlami ohľadom vírusu, s ktorými ste nesúhlasili. Problémov pribúda neustále čoraz viac a ľudia sú nervózni, netrpezliví a obávajú sa toho najhoršieho. Chcela by som sa s Vami podeliť o príbeh, ktorý sa mi dnes stal.

V Česku zakážu vnútorné akcie na státie pre viac ako desať ľudí - Domáce -  Správy - Pravda.sk

Ráno som sa prebudila na zvuk budíka, ktorý mi oznámil, že je najvyšší čas vstávať a venovať sa svojim povinnostiam. Absolvovala som svoju tradičnú rannú rutinu, ktorú podstupujem každé ráno a vybrala som sa na poštu. Keďže situácia je aká je, bola som nútená poslať podklady na moju fakultu poštou. Keď som všetko odoslala a vybavila som podstatné záležitosti, spomenula som si, že doma nemám zubnú pastu a tak som smerovala k najbližšej drogérii. Hodiny na kostolnej veži odbíjali deväť hodín.

Zimný" čas je podľa vedcov zdraviu prospešnejší ako stály "letný" - Človek  - Veda a technika - Pravda.sk

Hneď, ako som vošla do predajne, zastavila ma predavačka, ktorá ma informovala o tom, že je čas nákupov len pre dôchodcov. Úplne som na to zabudla a opýtala som sa predavačky: „ Prečo môžu dôchodcovia navštevovať obchody aj v čase, ktorý nie je vyhradený pre nich? Som veľmi zvedavá na to, či po jedenástej hodine nebude vo Vašej predajni ani jeden jediný dôchodca.” Predavačka na mňa len nechápavo pozrela a nezmohla sa ani na slovo. Zaželala som jej pekný deň a pobrala som sa na odchod.

Dôchodcovia už môžu ísť na nákup aj poobede. Hlavný hygienik po  sťažnostiach zmenil opatrenie | REFRESHER.sk

Cestou domov sa mi stalo niečo, čo ma znova veľmi rozhodilo a nahnevalo. Napriek tomu, že dôchodcovia predstavujú najviac rizikovú skupinu nakazenia sa koronavírusom, vôbec sa podľa toho nesprávajú. Ako som tak kráčala domov, stretla som pani v seniorskom veku, ktorá nemala rúško ani na sebe, ba dokonca ani v ruke. Je to naozaj obrovská nezodpovednosť!

Exminister šokuje: Rusko už nemá peniaze na dôchodky | Topky.sk

Práve s týmto príbehom sa mi nastoľuje otázka, na ktorú by som chcela konečne poznať odpoveď. „Prečo môžu seniori porušovať prísne pravidlá a my ostatní sme obmedzovaní? PREČO? Dozvieme sa niekedy odpoveď na túto otázku? ”

3 communication basics that build confidence | Professional Carwashing &  Detailing

Zdroj: cojee!?|Foto: topky.sk, spravy.pravda.sk