Aktuálna situácia na Slovensku je taká, že koronavírus sa stále šíri a nakazení naďalej pribúdajú. Ľudia už nevedia, čo so sebou, preto v panike beznádejne vykúpili všetky obchody s potravinami a hlavne drogérie, kde schmatli prvý antibakteriálny gél na ruky, ktorý uvideli na regáli.

V tomto momente je dôležité zachovať si chladnú hlavu 🙂 prinášame vám teda dva skvelé tipy, ktoré vám uľahčia život v karanténe:

1. Ak vám došli rúška, skočte na YouTube a tam nájdete množstvo tipov a tutorialov, ako si ušiť vlastné rúško doma. Použite hlavne taký materiál, ktorý sa dá ľahko vyvárať a vyžehliť. A verte či nie, ide to aj bez šijacieho stroja 🙂

Ako ušiť rúško bez šijacieho stroja:

Ako ušiť rúško so šijacím strojom:

2. Ak sa vám minuli antibakteriálne a dezinfekčné prostriedky, to nevadí. Pri dezinfekcii vám pomôže aj klasický alkohol, peroxid vodíka či Alpa. Ak ani to nemáte doma, použite odlakovač. Ten obsahuje acetón a etylacetát, ktoré sú účinné voči vírusom a baktériám. 🙂

Ako na to?

V nádobke s rozprašovačom si nariedite odlakovač v pomere 1:1. Hotovo! Nič ťažké, no nie? A pokojne s tým môžete dezinfikovať najčastejšie používané predmety ako mobil a kľúče. Ale pozor! Drevené a lakované povrchy vynechajte, aby ste ich nepoškodili.

Zdroj: babskeveci.sk | Video: YouTube | Foto: tumblr.com