Zo susedného Česka sa ozýva silný hlas! Nie je to známy hlas, nie je to okukaná postava z pódia. Je to nováčik, ktorý začína miešať karty na rapovej scéne.

Jeho názory sú vyzreté, jeho flow a lyrika sa zdokonaľujú a určite o ňom budeme ešte počuť. Rapper vystupujúci pod menom Neuro je rodákom z mesta Hronov (okres Náchod). Síce sa neradí medzi najmladších začínajúcich rovesníkov, jeho motivácia je silná.

K hudbe, alebo teda k rapovaniu sa dostal už pred 7 rokmi. Po prvých textoch a freestyloch prišla dlhá pauza. Hudba mu však chýbala a preto sa rozhodol množstvo energie, ktoré sa v ňom skrýva, preniesť na papier. A tak sa zrodili jeho prvé skladby.

Neuro ft. Mameň – Tvuj boj

Prvá skladba, prvý klip. Neuro si na spoluprácu zavolal Mameň-a, ktorý sa postaral aj o hudobnú stopu. Mastering si zobral pod palec Ondrej Žatkuliak, ktorý je známy zo spoluprác s Rest-om. Skladba je motiváciou pre každého športovca, umelca či človeka, ktorý je nejakým spôsobom na dne. Na obrazovej podobe skladby spolupracoval aj jeden z najznámejších českých fitness youtuberov a motivátorov Aleš Lamka, u ktorého sa veľká časť klipu aj natáčala. Neuro prezradil, že onedlo uzrie svetlo sveta ďalšia motivačná skladba, takže sa je na čo tešiť.

Neuro – Paradox

Skladba Paradox, ktorú produkoval Rodex, je tak trošku úchylácky trapový úlet. Treba to však podľa Neura brať s nadsádzkou. Do každej skladby dáva nejaký odkaz, nejaké posolstvo. To sa ani nebude meniť. Dosť experimentuje a nebojí sa ani nových štýlov.

Viac o Neurovi Ti prinesiem neskôr, takže sa je rozhodne na čo tešiť, keďže je v pláne aj zimné koncertné turné.

Zdroj: Neuro / youtube.com / Foto: Neuro