Jar je tu opäť a s ňou aj všetky jej poklady. Aká by to bola jar bez jarných kvetov? Vedeli ste, že na sociálnych sieťach vládne aj rebríček pre najkrajšie jarné kvety? Nahliadnite do neho a možno v ňom nájdete aj Vy svoj obľúbený.

SNEŽIENKA JARNÁ

Snežienka rozhodne nemôže v rebríčku najkrajšie jarné kvety chýbať. Práve tento krásny biely kvietok nám oznamuje príchod jari. Často sa jej hlavička vyníma spod posledných zvyškov snehu.

Jarné kvety - Snežienka

TULIPÁN

Tulipány sa označujú za najpopulárnejšie cibuľové kvety. Nič však nie je náhodou. Ich typické, súmerné a farebné kvietky nám ihneď dokážu vylepšiť náladu. Tulipány majú množstvo nielen veľkostí, ale aj farieb. Tieto veselé kvety majú pôvod v Holandsku.

Jarné kvety - Tulipán

NARCIS

Žlté, jarné slniečka! Aj tak možno nazvať narcisy. Hoci sa tieto kvety vyskytujú v mnohých farbách, najobľúbenejšími sa stal kvietok žltej farby. Pestovanie tohto slniečka vôbec nie je náročné, práve naopak.

Narcissus Narcis Veľkonočné Zvony - Fotografia zdarma na Pixabay

FIALKA ZÁHRADNÁ

Fialka sa stala obľúbenou predovšetkým vďaka svojej nádhernej fialovej farbe, ktorú obľubuje mnoho ľudí. Svojou nezvyčajnou farbou v tráve neraz upútala pozornosť človeka. Fialkám neprekáža mráz, ba dokonca ani sneh.

Jarné kvety - Fialka voňavá

HYACINT

Jarné kvietky tohto netradičného názvu pochádzajú zo Stredomoria. Hyacinty sú typické svojou vôňou sladkastého nádychu a svojimi žiarivými farbami od výmyslu sveta. Veľmi často sú pestované v záhradách, čím im dodávajú neopísateľnú krásu a pestrofarebnosť.

Hyacint - ako ho pestovať a rozmnožovať - DoDomácnosti

KONVALINKA

Biele, drobné a jemne voňavé kvietky v tvare zvončekov sú veľmi lákavé, no predstavujú aj nebezpečenstvo. Konvalinka je rastlina veľmi jedovatá. Práve z toho dôvodu musíme od nej držať deti a svojich domácich maznáčikov čo najďalej.

konvalinka vonná | Recepty prima nápadů

PRVOSIENKA

Prvosienka sa objavuje ihneď pri príchode jari. Táto rastlinka má aj svoje liečivé účinky. Tieto jarné kvietky sa vyskytujú v rôznych veľkostiach aj farebných tónoch. Prvosienka nepotrebuje horúčavu, vystačí si aj v chladnom rozpätí.

Prvosienka jarná - ZDRAVIE.sk

Zdroj: chovatelahospodar.sk | Foto: pixabay.com