Navštívil viac ako 20 krajín, aby zachytil krásu ryšaviek. Odfotil ich viac ako 130. Pozri si krásu červenovlasých žien po celom svete!

Je ich na svete veľmi málo a sú veľmi očarujúce. Hovoríme o ženách s ryšavým sfarbením vlasov. Fotograf menom Brian Dowling ich miluje natoľko, že sa rozhodol kvôli nim precestovať celý svet a zachytiť ich krásu na fotoaparát. 

Brian Dowling pochádza z Ameriky, no momentálne už žije v Nemecku. Brian sa teda rozhodol prelomiť mýtus, že ryšavky sú typické pre Írsko a Škótsko. Navštívil preto viac ako 20 krajín a priniesol si suveníry v podobe fotiek krásnych červenovlasých žien. Všetko to zhrnul okrem svojho instagram “redheads” do knihy REDHEAD BEATY. 

Červené, alebo teda ryšavé vlasy sú najvzácnejšou farbou na svete a je spôsobená mutáciou génu s názvom MC1R. Táto mutácia ovplyvňuje okrem sfarbenia vlasov aj ľudskú osobnosť, toleranciu na slnko, či sfarbenie chĺpkov v starobe so šediva. V tomto prípade ide skôr o biele alebo blond sfarbenie v pokročilom veku. Povedz sám, vedel by si odolať pôvabu a kráse týchto ryšaviek z celého sveta?

Alina – Ukrajina

Alisha – Odesa, Ukrajina

Carmen – Holandsko

Elaine – California

Elias – Severné Írsko

Ellie – Londýn

Krissy – Nemecko

Kirstie – Škótsko

Madeline – Washington

Maria – Rusko

Sophee – California

Zdroj: boredpanda.com

Čítajte ďalej

JOIN THE DISCUSSION