Slovenský futbalový reprezentant Ondrej Duda absolvoval druhý bundesligový zápas v drese Herthy Berlín. Proti Hamburgeru SV nastúpil v 52. minúte a hoci neodvrátil prehru 0:1, podľa berlínskeho Kurieru bol jediným svetlým javom hostí. Duda dravými krídelnými prienikmi oživil hru Herthy, ktorá na pôde zachraňujúceho sa Hamburgu doplatila na jalovú koncovku.

„Kto bol jediný iniciátor nebezpečných kontier bielo-modrých? Slovenský reprezentant Ondrej Duda, ktorý pre zranenie kolena  vyše pol roka pauzoval. Tentoraz sa dostal na ihrisko už na začiatku druhého polčasu. O štvrťhodinu neskôr si priehlavkom elegantne prehodil loptu na druhú nohu a prihral do behu Genkimu Haragučimu. Japonec posunul loptu do šestnástky na Vedada Ibiševiča, no ten namiesto strely zvolil zbytočnú prihrávku na Vladimíra Daridu. Duda však priniesol na ihrisko čerstvý vietor a ak dostane viac priestoru, môže Herthe výrazne pomôcť v boji o účasť v európskych klubových súťažiach,“ napísal Berliner Kurier.
Dvadsaťdvaročného Dudu trápili od letného príchodu z poľskej Legie Varšava problémy s kolenom. V decembri sa v berlínskej nemocnici Martina Luthera podrobil operačnému zákroku. Za nemecký tím nastúpil účastník EURO 2016 vo Francúzsku vlani len v jedinom prípravnom zápase.

Zdroj: TASR