Anglický futbalový útočník Harry Kane je na neudržanie. V zápase proti Evertonu prispel k víťazstvu Tottenhamu 3:2 dvoma gólmi. 

Na White Hart Lane bol v nedeľu blízko, aby zaznamenal štvrtý hetrik v priebehu desiatich dní. „Veľmi som túžil streliť tretí gól a mal som na to dosť šancí. Neudržali sme náskok 2:0 a v závere to bol nervák. Dôležité však je, že sme vyhrali a v tabuľke sme stále druhí. Privítal by som, keby West Ham United v pondelňajšom londýnskom derby zdolal Chelsea,“ povedal Kane pre akreditované médiá.
Tottenham stráca na lídra tabuľky sedem bodov. Tréner „kohútov“ Mauricio Pochettino slávil jubilejné 100. víťazstvo v anglickom futbale. Argentínskeho kormidelníka potešilo najmä to, že jeho zverenci natiahli víťaznú domácu sériu na deväť zápasov, čo je klubový rekord.
 „Podarilo sa nám niečo fantastické. S touto partiou hráčov sme dosiahli míľnik, na ktorý môžeme byť veľmi hrdí. Veľká vďaka patrí našim fanúšikom, vždy dokážu utvoriť skvelú atmosféru. Píšeme históriu a sme presvedčení, že toto mužstvo ešte nedosiahlo svoj strop. Čaká ho svetlá budúcnosť,“ dodal Pochettino.

Zdroj: TASR