Koronavírus ovplyvnil aj samotnú domácnosť. Malé neposedné detičky sú pravdepodobne nadšené, keď nemusia ráno vstávať do školy. Dnes trávia pomerne viac času s rodičmi ako s učiteľmi. Rodičia už ale strácajú nervy a vlasy majú pomaly sivé. Už vám dochádzajú sily a neviete, čo s deťmi? Inšpirujte sa našimi radami.

Hry od výmyslu sveta

Hry nie sú určené iba pre deti. Môžete si všetci spoločne zahrať človeče, karty, pexeso, scrabble, domino, twister, ale aj schovávačky. Niekedy nemusíte hľadať ani vaše ratolesti, môžete ten čas využiť na kávu a menší oddych.

Bunker

Postavte s deťmi váš vlastný bunker! Neviem, ako vy, ale ja som tieto „opevnenia“ zbožňovala. Stavali sme ich zo stoličiek, stola, gauča a nesmeli chýbať ani periny či vankúše. Zaručená zábava pre deti!

Nevyhadzujte prázdne krabice

Čo všetko sa dá vyrobiť zo škatúľ? Nuž detskej fantázii sa medze nekladú. Stačia vám farbičky, nožnice a lepiaca páska. Vytvoriť môžete čokoľvek!

Bubliny a bubliny

Kúpte deťom bublifuk. Ja som ho v detstve mala a nielen jeden! Dnes sa predávajú v rôznych veľkostiach a farbách, takže vás isto čaká bohatý výber. Nezúfajte, ak bývate v paneláku. Určite si vystačíte aj s balkónom.

Vajce nielen na Veľkú noc

Ak máte doma temperové a vodové farby, využite ich! Vašu domácnosť môžete oživiť farebnou výzdobou, ktorú ako bonus vyrobia vaše ratolesti. Ak aj vy máte umeleckú dušu, môžete sa pridať k maľovaniu vajíčok.

Album s fotkami

Vytiahnite staré fotoalbumy a ukážte im deťom. Začnite spomínať na spoločné zážitky, výlety, dovolenky. Deti to isto ocenia, hlavne vtedy, keď majú možnosť vidieť mladšiu verziu seba samého.

Malý šéfkuchár

Využite tento čas na niečo užitočné. Každé dieťa si môže natrénovať čistenie mrkvi a zemiakov, ale aj miešanie cesta. A nemusíte len variť! Pečte aj sušienky, bábovky a rôzne iné maškrty.

Skrášlite vašu záhradu

Ak bývate v dome, skúste vaše deti zapojiť do práce. Veď všetci dobre vieme, že im nevadí, ak sú špinaví a zablatení. Každú mamičku rozhodne poteší to, ak jej dieťa zasadí kvietok.

Online kurzy, náučné dokumenty a knihy

Na internete sú dostupné rôzne online kurzy pre deti, kde sa môžu zábavnou formou naučiť takmer všeličo, napríklad základy programovania, robotiku, ale aj hru na gitare. Ak by to deti nezaujímalo, skúste nejaké náučné dokumenty o zvieratách, prírode, planéte či vesmíre. Pokiaľ vaše deti preferujú knihy, tak si s nimi čítajte!

Na poriadok nikdy nie je neskoro

Aj u vás vyzerá detská izba ako po výbuchu? Urobte v nej poriadok! Skúste spoločne potriediť hračky, ktoré zbytočne zaberajú miesto na polici. Neváhajte vyhodiť aj staré oblečenie a obuv.

Zdroj: ČoJee!? | Foto: pixabay.com