Súčasná doba so sebou prináša mnoho zlého a negatívneho. Rasizmus je jednou z nepriaznivých oblastí, ktorou je súčasný svet poznačený. Vždy som vedela, že rasovým rozdielom sa človek nevyhne, no čo je veľa, to je veľa. Situácia, ktorej som sa stala svedkom ma prinútila zamyslieť sa nad dnešným svetom. Zistila som, že ľudia sú ešte horší, ako som si myslela.

Nie je žiadnym prekvapením ak poviem, že len súčasné obdobie detstva nie je ani zďaleka také, aké bolo kedysi. Kým v minulosti sa rasovým nerovnostiam neprikladal takmer žiaden význam, dnes je všetkému inak. Smutným zistením je to, že rasizmus nie je uplatňovaný len medzi dospelou populáciou, no aj medzi samotnými deťmi. Nerada to hovorím, no je to skutočná pravda.

Výsledky vyhľadávania - ROMATA - Rómska tlačová agentúra

Pred pár dňami sa mi cestou zo školy prihodilo čosi nezvyčajné. Stala som sa svedkom nepríjemnej, priam až neúnosnej situácie, ktorú som mala možnosť vidieť na vlastnej koži. Ako som tak vykračovala parkom videla som dve deti bielej pleti ako doslova psychicky šikanovali chlapčeka rómskeho pôvodu. Nemohla som uveriť tomu, čo som počula zo strany dvoch arogantných chlapcov. Doslova chlapčekovi nadávali slovami, ktoré by som tu nerada uvádzala, no keď už prešlo psychické šikanovania do fyzického napádania, bola som nútená okamžite zareagovať. Ani na sekundu som neváhala a rozbehla som sa ku chlapcom, ktorí sa ihneď rozutekali až ich zrazu nebolo. Na zemi sa zvýjal uplakaný chlapec, ktorý sám nechápal tomu, čo sa práve stalo. V tej chvíli mi ho prišlo veľmi ľúto a pochopila som, že dnešní ľudia sú skutočne hrubí, netolerantní a nevychovaní. Ľudia, prosím Vás! Zamyslime sa nad sebou!

9 formas de ayudar a niños que sufren bullying o acoso escolar

Čítajte… Mohlo by Vás zaujímať!

Zdroj: ČoJee.sk| Foto: supercurioso.com