Tragédia a neznáma príčina. Libanonským Bejrútom otriasol obrovský výbuch, ktorý si podľa tamojších médií vyžiadal najmenej 10 životov!? Pri sledovaní záznamov z videí naskakuje husia koža a realistické vyobrazenie naháňa strach!

Portál aktuality.sk informuje:

Najmenej desať mŕtvych si vyžiadali dva mohutné výbuchy, ktoré otriasli v utorok libanonskou metropolou Bejrút, informovala televízia Sky News s odvolaním sa na tamojšie úrady. Podľa ministra zdravotníctva, ktorého citovala televízia al-Džazíra, utrpeli zranenia stovky ľudí.

Príčina výbuchov v bejrútskom prístave nebola bezprostredne známa. Agentúra TASS uviedla, že podľa televízie al-Hadas mohlo ísť o raketový útok a že podľa televízie al-Majádín došlo k výbuchu v sklade s petardami v blízkosti prístavu.

K výbuchom došlo v rušnej štvrti Hamrá. Libanonské médiá zverejnili snímky ľudí uväznených v troskách, niektorých zakrvavených. Korešpondent AFP z miesta výbuchov uviedol, že každý obchod v tejto obchodnej štvrti zostal poškodený, taktiež mnoho áut je zničených. Na ulici bolo podľa neho mnoho zranených vrátane detí, mnohí sa ponáhľali do blízkej nemocnice.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=15&v=SU4tqmw_qR4&feature=emb_logo

Zdroj: aktuality.sk, youtube.com, SKYNEWS