Zo všetkých strán sa na nás hrnú reklamy na rôzne prípravky na telo a tvár. Ten najdôležitejší vždy bol a bude opaľovací krém!

opaľovací krém

Slnečno či pod oblakom, zima alebo leto. Ak sme vonku, naša jemná pokožka je citlivá na slnečné žiarenie. Bez ohľadu na to, kde sme – na pláži, v horách alebo len na dvore – našej pokožke ubližujú neviditeľné a škodlivé lúče slnka. A áno, aj keď práve nesvieti slnko!

Prečo nosiť opaľovací krém?

Ak pravidelne nosíme opaľovací krém, znižujeme tým risk spálenia pokožky. Ďalším dôvodom je prevencia znakov starnutia. Kto by nechcel vyzerať o 10 rokov mladšie? Krém taktiež znižuje riziko rakoviny kože. Ako prevencia sfarbenia kože, ochrana všetkých typov pokožky, skvelý krém ako podklad pre make-up!

Aký druh krému zvoliť?

Poznáme dva druhy: minerálny a chemický.

minerálny vs chemický krém

Výrobky na ochranu proti slnečnému žiareniu fungujú v zásade dvoma spôsobmi v závislosti od zloženia produktu: svetlo sa buď odrazí alebo absorbuje.

Chemické opaľovacie krémy fungujú ako špongia a absorbujú slnečné lúče, ktoré premenia na teplo. Majú tendenciu jednoduchšie sa vtierať do pokožky bez zanechania bielych zvyškov. Sú ideálne na denné používanie a ľahko sa s nimi kombinujú iné produkty.

Minerálne krémy fungujú ako štít, sedia na povrchu pokožky a ich úlohou je odrážať lúče slnka. Tento krém je ideálny pre ľudí s citlivou pokožkou. Je však pravdepodobnejšie, že na koži zanechá biele fľaky, pokiaľ samozrejme nepoužívate tónovaný krém. Je skvelý ako náhrada za make-up.

Žiadny opaľovací krém neblokuje UV žiarenie na 100%, ale umožňuje nám tráviť viac času vonku predtým, ako začne pokožka červenať. Používanie opaľovacieho krému však neznamená, že sme chránení navždy. K poškodeniu kožných buniek stále dochádza a krém sa odporúča aplikovať každé dve hodiny.

Mohlo by Vás zaujímať:

Zdroje: actionnews5.com | Foto: iStock, pinterest, mothermag