Život Eastona Royala nie je dokonalý, ale mnohí by ho za taký mohli považovať. Je príťažlivý, inteligentný a bohatý. Nevyhýba sa však ani problémom, následky svojich činov berie na ľahkú váhu a podlieha svojim závislostiam. Jedného dňa však zistí, že nič z toho mu neumožní mať všetko, najmä to, po čom tak veľmi túži.

Román Erin Wattovej vyšiel len nedávno v slovenskom preklade v edícii YOLi zameranej na mladých dospelých. Eastonov príbeh je sondou do života dospievajúceho chlapca ovplyvneného vlastnou minulosťou. Čitateľ sa zároveň ocitne na strednej škole prominentnej mládeže.

Do životov študentov Astor Parku mali možnosť čitatelia zavítať v predchádzajúcich troch dieloch série o rodine Royalovcov. Nie je nevyhnutné poznať obsah Papierovej princeznej, Prekliateho princa a Paláca klamstiev. Avšak sú v nich opísané dôležité udalosti zo života hlavných aktérov, ktoré sú v tejto knihe len okrajovo spomenuté. Časti série na seba časovo nadväzujú, ale v Padlom dedičovi sa zmenila hlavná postava.

Zdroj fotografie: Picuki.com

Už v prvých riadkoch knihy sa prejavuje Eastonovo ľahkovážne správanie, ktoré ho počas celého deja dostáva do čoraz väčších problémov. Pri jednom zo svojich výstrelkov sa zoznámil s Hartley Wrightovou. Nová spolužiačka ho natoľko zaujala svojim správaním, že ju chcel lepšie spoznať. Ona s ním naopak nechcela mať nič spoločné. Lenže to Eastona povzbudzovalo. Prečo mu Hartley o sebe nič neprezradí? Prečo dcéra zámožného prokurátora býva v malom byte v najhoršej časti mesta?

Zdroj fotografie: Milovnici-knih.blogspot.com

Čitateľ sa začítava do príbehu a bližšie spoznáva hlavné postavy. Tie sú vykreslené veľmi dôveryhodne. Dej napreduje pomaly, ale rozhodne sa nevlečie. Niektoré pasáže však nezaujmú tak, ako by mali. Našťastie ich nie je veľa. Román sa číta ľahko a príjemne. S ubúdajúcimi stranami začne príbeh rýchlo napredovať a vtiahne čitateľa do deja natoľko, že román nepustí z rúk, kým ho nedočíta. Kniha ho necháva v napätí aj po prečítaní poslednej vety. Hoci by najradšej siahol po pokračovaní, musí si na slovenský preklad počkať do konca mája.

Zaujímavosťou je, že pod pseudonymom Erin Wattová vystupujú dve uznávané autorky Elle Kennedyová a Jen Fredericková. Prvá z nich píše najmä súčasné erotické romány, s ktorými zožala úspech v rebríčkoch New York Times, USA Today a Wall Street Journal. Na Slovensku sú známe jej knihy Návrh a Omyl. Jen Fredericková je bestsellerovou autorkou v zozname USA Today. Pre slovenského čitateľa je pravdepodobne neznámou spisovateľkou, keďže žiadna z jej kníh zatiaľ nevyšla v slovenčine.

Zdroj ilustračnej fotografie: Bookstobreathe.com