Zubná pasta zohráva v živote každého jedného z nás nezastupiteľné miesto. Nejde len o žiarivý úsmev a čisto vyzerajúce ústa, no aj o čosi viac. Vedeli ste o tom, aký je tento obyčajný prostriedok originálny? To, čo dokáže… ťažko tomu uveriť, no je tomu skutočne tak.

Kúpeľňa

Väčšina ľudí používa zubnú pastu k jej typickému účelu, čiže k umývaniu zubov. Prekvapením je však zistenie, že obyčajná zubná pasta môže slúžiť aj na účely, ktoré by ste nikdy nepovedali. Máte doma batérie, ktoré sú zájdené špinou a neviete si s nimi rady? Vyskúšajte malé sústo obyčajnej zubnej pasty a uvidíte ten zázrak. Skutočne to funguje.

Plesnivý silikón v škárach hneď meniť nemusíte! Ako na to? - Slosmat

Zahmlené okuliare budú vyzerať ako nové

Ten, kto nosí okuliare mi veľmi rýchlo dá za pravdu, že ich čistenie nie je vždy príjemné a zaberá mnoho času. Najhoršie na tom celom je však to, ak po hodine čistenia nevidíte žiadnu žiadúcu zmenu, práve naopak. Vaše okuliare sa Vám zdajú ešte horšie ako boli pred samotným čistením. Stavím sa, že ste si ešte neumývali okuliare zubnou pastou. Ak je to skutočne tak, určite to vyskúšajte a nebudete ľutovať.

3 tipy ako zabrániť zahmlievaniu okuliarov pri nosení rúška

Steny belšie ako kedykoľvek predtým

Máte doma malé deti, ktoré z času na čas vyvedú niečo nezbedné? Určite áno. Typickým príkladom toho, čoho sa deti dopúšťajú a majú z toho ohromnú radosť, pričom rodičia nevedia čo ďalej je kreslenie na stenu. Určite ste zažili ten pocit, keď ste si len na minútku od dieťaťa odskočili a stena bola počarbaná a nepoznaná. Zubná pasta dokáže krásne a jednoducho odstrániť kresby pomocou pastelky hravo z akéhokoľvek povrchu steny.

Ako vyčistiť pokreslenú stenu - napalete.sk

Kuchyňa

Domáce gazdinky sa v kuchyni pohybujú pomerne často a preto si dovolím podsunúť im zopár krátkych rád a trikov. Stalo sa Vám, že ste sa po čistení či krájaní cibule nevedeli zbaviť zápachu z rúk? Cibuľa je predsa len veľmi aromatická prísada, ktorej vôňa je skutočne veľmi silná. Nič však nie je nemožné. Stačí len jeden hrášok pasty na ruky a po cibuli nezostane ani náznak.

Ľudia si ruky umývajú zle. Ako na to, aby ste znížili riziko nákazy  koronavírusom

Zdroj: doma.cas.sk|Foto: napalete.sk