Konečne sme sa dočkali! Mladý talentovaný raper Dawe White pochádzajúci z Izraela sa po hite LALAPAMPAM, s ktorým sa predstavil na slovenskej hudobnej scéne, opäť vracia, ale nie naprázdno. Po rokoch vydal svoj prvý album s názvom Budem Hviezda.

Dawe White oslavoval len prednedávnom svoje narodeniny, ale obdarovaní sme boli práve my! Svojich fanúšikov potešil novým albumom, ktorý je dostupný už na všetkých platformách.

S debutovým albumom vydal aj skladbu „Ideme von s mojimi BOYZ“, ktorá sa obratom dostala do trendov a jej zvučný refrén sa stal akýmsi manifestom pre všetkých mužov. Od vydania albumu však vyšli snímky ku skladbám „Chcem byť len s Tebou“, ale aj klip bez názvu, ktorý venoval všetkým fanúšikom. Klip nebol pomenovaný z toho dôvodu, aby si každý fanúšik mohol zvoliť vlastný názov, aký sa mu tam hodí.

Pre mužov: Ideme von s mojimi BOYZ

Pre ženy: Chcem byť len s Tebou

Dawe White a jeho klip bez názvu

Ako vznikol album?

Debutový projekt dostal názov BUDEM HVIEZDA. V jeho trackliste nájdeme 13 piesní, v ktorých sa vystriedali rôzne žánre od funku až po rock. Prvou skladbou z albumu bol banger „Besa Mi culo“ do známej hudby, aj keď v tom čase ešte nebolo jasné, či sa track na spomínanom projekte ukáže. Nakoniec si ho fanúšikovia doslova vyprosili.

,,Začiatkom roka som si ani nepomyslel, že budem robiť album. Potom sa však stalo to, že Figy K.O. ma vzal na jednu súkromnú akciu, kde som bol ako prekvapenie ku jeho známemu Jožkovi Varečkovi. Páčil som sa mu a povedal mi, že mi pomôže s hudbou,“ vysvetľuje vznik procesu Dawe.

Práve vďaka takémuto náhodnému stretnutiu sa vzkriesila myšlienka albumu, na ktorom Dawe White pracoval dva mesiace.

,,Posúvam sa celý život, a podľa mňa sa tak posúvajú všetci. Prišiel ten čas, kedy som už vedel, čo chcem, t.j. aké beaty, akú hudbu, aký štýl. Vždy sa riadim emóciami a neriadim sa žiadnym umelým príbehom. Všetko, čo píšem, a všetko, čo robím, je real. Podľa mňa som sa určite posunul, najmä preto, že som nikdy nerobil hudbu podľa toho, aký je práve trend, ale podľa toho, ako som to cítil ja. Práve preto si myslím, že je to vidieť a počuť aj na tomto albume,“ hovorí interpret.

Dawe White

Námet videoklipu vymyslel sám Dawe, rovnako ako aj koncept celého projektu. Kameru a strih klipu mali na starosti BRO picture. O mix a master sa postaral DJ MikroMan.

,,Chcel som motorkárov, pretože táto skladba je o chlapcoch, čiže som ju chcel i presne tak poňať. Doteraz tie songy, čo som dával von, boli skôr o ženách. Teraz som však chcel urobiť vec pre chlapcov, ktorí keď pôjdu von, tak sa budú môcť oprieť práve o tento song. Chcel som teda ukázať, že aj my chlapi sme tu. Na druhej strane, takmer všetky ostatné veci na albume sú skôr o ženách, čiže je to v rovnováhe,“ uzatvára Dawe White.

raper Dawe White

Poďakovanie

Veľmi podstatným menom, bez ktorého by album BUDEM HVIEZDA nevznikol, je spomínaný Jozef Varečka. Práve on je hlavným sponzorom a pomáha mladému intepretovi v jeho ceste s jasnou vierou v jeho víziu.

,,Vďaka nemu som sa mohol rozrásť a nájsť si svoje hranice niekde úplne inde, ako predtým. Som mu veľmi vďačný za to, že mi verí, a našiel som v tejto jeho spoločnosti zároveň i novú rodinu, ktorej môžem veriť. Konečne som tam, kde som chcel byť celý život. To, čo som hľadal posledných sedem rokov, presne to som teraz našiel. Samozrejme, neberiem to tak, že som mal šťastie, ale že som makal celé tie roky od rána do večera. Pretože nejde o to, koľko peňazí do teba niekto dá, ale o to, koľko si ty ochotný makať,“ hovorí Dawe.

Ďalším významným menom je rovnako spomínaný Figy K.O., ktorý raperovi pomáha s organizačnými záležitosťami. Keď je potrebné sa postarať o niečo, Figy K.O. to vie zariadiť! Dawe sa však sám stará o celý svoj koncept.

,,Napriek všetkej tej obrovskej pomoci môjho okolia si dávam záležať na tom, aby to, čo robím, bolo odrazom iba mojich vlastných myšlienok a predstáv,“ priznáva White.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: PR/Brand manažér Jana Trellová & rukahore.sk | Foto: Instagram.com | Video: YouTube