Rok 2020 si bude navždy pamätať azda každý z nás. Klimatické zmeny, výbuch v Bejrúte, veľké požiare stúpajúce na ďalekom východe v Austrálii a tiež rýchlo šíriace sa plamene v Amazonskom daždivom pralese. Nešťastie za nešťastím. Aby toho nebolo málo, rok 2020 poznačil COVID-19, vírus, s ktorým ešte do dnešného dňa bojujeme. Fanúšikovia športu si však tento rok budú spájať s americkým basketbalistom, legendou menom Kobe Bryant.

Osudný let vrtuľníkom

Stalo sa tak 26. januára 2020. Šokujúca správa, ktorá za krátky čas zasiahla celý svet. Uplynul presne rok od tragickej nehody v Calabasase, v ktorej zahynulo deväť ľudí, spolu s Bryantom aj jeho 13-ročná dcéra Gianna. Kobe Bryant po sebe zanechal manželku Vanessu a tri ďalšie dcéry.

Kobe Bryant bol jedným z najvplyvnejších svetových športovcov, ktorý inšpiroval nielen celú generáciu basketbalistov, ale aj nás ostatných, o čom svedčia aj činy poniektorých Američanov. Fanúšikovia Los Angeles Lakers mu na jeho počesť zapaľujú sviečky a nosia kvety, plyšové hračky, balóny či basketbalové lopty a dresy aj tento rok. Naopak, tí šikovnejší využili svoj talent a namaľovali Bryanta s dcérou na múry, rôzne budovy, ale aj na asfalt pouličných basketbalových ihrísk. Nádherná spomienka!

Verím, že viacerí z vás ovládate anglický jazyk, preto by ste si nemali nechať ujsť ani tento starší, no o to viac srdcervúci prejav Vanessy, ktorá otvorene zaspomínala na svojho manžela a dcérku iba mesiac po tragickej nehode. Ak ste si ho už vypočuli, tak vás určite neminuli ani slzy.

Zdroj: dennikn.sk & latimes.com | Foto: pinterest.com & gettyimages.com | Video: YouTube