Pomaranče sú vitamínovou bombou, ktorá organizmus každého človeka dokáže posilniť a nabudiť neopísateľnou energiou. Hovorí sa, že ovocie je pre zdravie človeka veľmi dôležité, no žiadne plody nemajú na človeka tak blahodárne účinky ako práve pomaranče.

Zdroj vitamínu C

Nehovorí sa nadarmo, že vitamín C predstavuje hnací motor buniek v živote každého človeka. Štíhlosť, vitalita či osvieženie ducha! To umožňuje vitamín C, bez ktorého by náš život určite nebol taký, aký by mal byť. Vedeli ste, že tento vitamín stimuluje sexuálny život? Ak nie, je to pravda. Pomaranče sú základnou prevenciou proti cukrovke, mŕtvici a rakovine. Tieto plody plné vitamínov sú vhodné pre všetky vekové kategórie, či už máme na mysli deti a či seniorov.

Vitamín C - aké potraviny majú vyšší obsah ako pomaranče?| Woman.sk

Pomaranče sú imunita

Toto ovocie je hlavným zdrojom nielen imunity, no aj obranyschopnosti organizmu. Vitamín C nás chráni predovšetkým v období zimy pred chrípkou či nachladnutím.

Srdcové choroby a hypertenzia

Pomaranče obsahujú mnoho draslíka a minerálnych látok, ktoré prispievajú k zdravej činnosti srdca. Konzumácia len jedného pomaranča posilňuje cievy v tele človeka a chráni ho pred prípadnými zdravotnými nepríjemnosťami. Flavonoidy, ktoré sú v tomto ovocí znižujú riziko srdcového infarktu či mozgovej mŕtvice.

Všetko o pomaranči: účinky, nutričné hodnoty, kalórie, vitamíny

Zdravá a krásna pokožka

Vedeli ste, že pomaranče prispievajú aj k dokonalému vzhľadu pokožky človeka? Priznám sa, že o tomto fakte som ani len netušila a veľmi ma to prekvapilo. Tieto exotické plody prispievajú k nižšej tvorbe vrások a k dokonalému stavu pokožky.

Zdravé oči

Nikdy by som si nebola pomyslela, že pomaranče majú výrazný vplyv aj na oči človeka a jeho zrak. Pomaranče sú zdrojom karotenoidov, ktoré obsahujú vitamín A. Práve ten je zodpovedný za činnosť zdravých očných slizníc. Tento vitamín je nápomocný aj pri absorbovaní svetla očami.

Divoký pomaranč - spaľovač tukov so synefrínom | eSlim® - Buď fit s eSlim

Zdroj: zdravopedia.sk | Foto: info.sk / eslim