23. marec je dňom, ktorý každoročne svieti v našom kalendári. Mnoho ľudí si ani neuvedomuje dôležitosť tohto dňa. Práve dnes je Svetový meteorologický deň. Téma tohto dňa sa každoročne mení. Minulý rok sa tento deň niesol v znamení Slnka, Zemi a počasia. Tento rok si pripomenieme dôležitosť podnebia, oceánov a samotného počasia.

Svetový meteorologický deň pripadá na 23. marca. – Hlavne.sk

Svetový deň meteorológie a Svetová meteorologická organizácia (WMO) sa tento rok zamerali na problematiku oceánov. V posledných rokoch sa rovnováha medzi atmosférou a oceánom výrazne narušila na základe zásahu ľudí do prírody. V priebehu 20. storočia hladina mora vzrástla o 15 cm a v ďalších rokoch bude len naberať na svojej intenzite. Oceány sa búria proti klimatickým zmenám, ktoré sú viac než len neprimerané. Nedarmo sa hovorí, že príroda sa bráni proti zásahu, ktorý vykonáva samotné ľudstvo.

Oceány by sa mohli úplne uzdraviť do roku 2050

Cieľom národných meteorologických služieb je poskytovať každý deň meteorologické predpovede počasia. Meteorológovia podporujú aktivitu na ochranu životov ľudstva. Marec môžeme vnímať aj ako mesiac prírodných javov. Kým 22. marca sme si pripomínali deň vody a jej dôležitosti, dnes si pripomíname inú oblasť života, ktorá sa dotýka každého živého tvora.

Televízie zvádzajú konkurenčný boj o počasie - Domáce - Správy - Pravda.sk

Zdroj: imeteo.sk| Foto: hlavne.sk