V poslednom období prešla väčšina škôl na online výučbu z pohodlia svojho domova. Ani ja nie som výnimkou. Včera som začala s týmto typom výučby aj ja. Keď mám povedať pravdu, je to pre mňa naozaj radikálna zmena oproti tradičnej výučbe.

Mnoho študentov si možno na začiatku online výučby povedalo, že je to tá nalepšia varianta. Žiadne predčasné vstávanie a beh na autobus, žiadna prechádzka do školy cez nepriaznivé počasie… Z tejto stránky sa k tomu prikláňam aj ja, avšak nie je to ono. Podľa môjho skromného názoru dištančná forma nikdy nenahradí priamy kontakt medzi učiteľmi a žiakmi.

Živé IT online kurzy s certifikátom

Od včerajška sa celý môj režim dňa od základov zmenil. Keďže mám rozvrh pomerne dosť nabitý, nemám čas sa poriadne ani kedy najesť. Ráno vstávam neskôr, ako pri prezenčnej forme. Vstanem, zalejem si kávu a okamžite sa prihlásim cez meet na online prednášku. Veľmi veľkou zmenou je aj to, že priateľ tiež navštevuje online prednášky a keďže bývame spolu v jednej miestnosti, je to miestami aj komplikované. Nechceme sa navzájom vyrušovať, no nie vždy sa to dá zvládnuť. Tento bod považujem za naozaj nevyhovujúci v tejto súčasnej situácií.

Zavreli školy a čo ďalej? Rady pre učiteľov, ako učiť deti doma |  eduworld.sk

Dosť veľkou zmenou je pre mňa aj to, že môj kontakt so spolužiačkami je dosť obmedzený, nakoľko máme medzi sebou veľmi dobré vzťahy. Jednoducho dištančnou formou sa mi zmenilo mnoho vecí. Už len nezvyk, že si nemôžem vykračovať do školy a užívať si sedenie na hodine ma občas prekvapí. Každým dňom si však na to zvykám stále viac a viac.

Online výučba angličtiny | Zlavomat.sk

Zdroj: ČoJee.sk|Foto: edoworld.sk