Vírus Covid-19 už lezie na nervy nejednému obyvateľovi našej krásnej modrej planéty. V obchodoch čakáme v dlhých radoch, vypiť si
s kamarátmi v krčme neprichádza do úvahy a filmoví nadšenci smutne hľadia na posunutie očakávaných filmov. A na poslednú vec z danej trojice sa teraz pozrieme. Na filmy, ktoré nás tento rok mali potešiť (dúfajme, i keď osobne nemám od niektorých najlepšie očakávania), ale vďaka tomuto vírusu sa posunuli na ďalší rok.

 

Tiché miesto: Časť 2

V roku 2018 ľudí prekvapil horor Tiché miesto. Všade sa to hemžilo chválou na tento počin s celkom prostou zápletkou. Ľudia sa snažia prežiť vo svete, kde sa potulujú vražedné tvory reagujúce na sebamenší zvuk. Takže, ak chceli hlavné postavy prežiť, museli byť ticho. Dvojka by mala sledovať osudy matky Evelyn (Emily Blunt), ktorá spolu s tromi deťmi hľadá v tomto svete pomoc. Mali sme ju pritom sledovať už marci tohto roka. Nový dátum premiéry ešte nebol ohlásený.

Ghostbusters: Afterlife

Slávny krotitelia duchov sa tento rok mali opäť vrátiť. Ignorovala by sa ženská verzia z roku 2016 a nadviazalo by sa na prvé dva filmy. Trailer vyzeral všeliako, ale ohlásený návrat Billa Murraya, Dana Aykroyda a Sigourney Weaver potešil nejedného fanúšika originálnych počinov. Či by sa jednalo o vydarené pokračovanie, alebo nevydarenú snahu vyžmýkať zo značky peniaze, sme sa mali dozvedieť v júli tohto roka, teraz si na zistenie počkáme do marca 2021.

Morbius

Jared Leto nevstúpil do sveta filmových komiksoviek najlepšie. Zahral si rolu Jokera v Suicide Squad a išlo o jednu z najnenávidenejších vecí na tom filme. Teraz ale prišlo možné vykúpenie. Jared Leto si mal zahrať doktora Michaela Morbiusa, ktorý trpí vzácnou krvnou chorobou. Pri snahe ju vyliečiť sa však, ako vždy, niečo pokašle a z Morbiusa sa nám začne stávať upír. Trailer vzbudil rôzne diskusie ohľadom toho, či film patrí k Marvel Cineamtic Universe. O tom, ako to je a čo mal znamenať plagát Spider-Mana a akú úlohú má Michael Keaton sme sa mali dozvedieť v júli 2020. Teraz si počkáme na marec 2021.

Filmy patriace pod Marvel Cinematic Universe

Tak ako každý rok, aj tento sme mali dostať tri komiksovky, ktoré by patrili do Marvel Cinematic Universe. Najprv sme vo filme Black Widow mali sledovať Natašu Romanoff (Scarlett Johansson) ako sa snaží rozkryť nebezpečnú konšpiráciu týkajúcu sa jej minulosti. Film sa odložil z mája na november 2020. Kedže ale situácia ohľadom korony vyzerá tak ako vyzerá, tak predpokladáme, že sa dátum premiéry bude opäť posúvať. Ďalším filmom mal byť Eternals, ktorý by bol o Eternaloch, čo je mimozemská rasa dohliadajúca na našu planétu a brániaca ju proti Deviantom, čo sú zlá verzia Eternalov. Vo filme si zahrajú Angelina Jolie, Kit Harington a Salma Hayek. Dátum premiéry bol stanovený na február 2021. A tretím marvelovksým filmom tochto roka mal byť Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings. O filme máme málo informácií, nemá ešte ani oficiálny slovenský a český názov. Čo vieme je, že hlavnou postavou bude majster bojových umení Shang-Chi (Simu Liu), ktorý bude bojovať proti teroristej organizácií Ten Rings. Film by mal výjsť v máji 2021.

Mulan

Disney ryžuje kde sa dá. Peniaze im tečú z Marveloviek a Star Warsov (o ktorých kvalite by sme sa mohli dlho rozprávať), rozbiehajú vlastnú streamovaciu platformu, robia nové animáky a staré prerábajú do hranej podoby. Už sme takto dostali Popolušku, Krásku a zviera, Aladdina alebo Levieho kráľa. A tento rok sa k nim mala pridať aj Mulan. Príbeh o dievčati, ktoré nastúpi do čínskej armády miesto otca aby bojovala proti krutým húnom k nám mal doraziť v marci tochto roka, ale bol presunutý na júl taktiež tochto roka. Tak ako v prípade Black Widow očakávame aj tu ďalší posun v dátume.

Nie je čas zomrieť

Tento rok sa mal Daniel Craig rozlúčiť s rolou Jamesa Bonda. Vrátila by sa aj Madeleine Swann (Léa Seydoux), s ktorou sa Bond spojil už v predchádzajúcom filme Spectre. Spolu by táto dvojica čelila teroristovi Safinovi (Remi Malek), ktorý má v rukách nebezpečnú technológiu. A aby to náhodou nemali také jednoduché, tak sa do hry zamieša aj bývalý vodca medzinárodnej teroristickej organizácie S.P.E.C.T.R.E. a kriminálny génius Ernst Stavro Blofeld (Christoph Waltz). Film bol bol presunutý z apríla tochto roka na november tochto roka, ale tak, ako aj v prípade Black Widow a Mulan, očakávame ďalšie presunutie.

Rýchlo a zbesilo 9

Vin Diesel ako Dominic Toretto nám aj tento rok so svojou partou mali ukázať, že niečo také ako fyzika pre nich neexistuje. Do toho sa mala vrátiť aj kyberteroristka Cipher (Charlize Theron), ktorá sa naším hrdinom chce pomstiť za porážku v minulom diely. Pri tom jej mal pomáhať Dominicov brat Jakob, ktorého hrá John Cena. Film bol presunutý na apríl 2021.