Tradičné oberačky viniča sú tu opäť. Vinohradnícke nožnice a pozitívny vzťah k tejto krásnej plodine je jediné, čo k tomu potrebujete. Hoci táto manuálna práca nie je jednoduchá, zrnko výnimočnosti v nej rozhodne nájdete. Stačí len chcieť ,vyskúšať si a zotrvať. To je môj názor, keďže veľmi dobre viem, o čom táto práca pojednáva.

Vädnutie strapcov hrozna | Roľnícke noviny

Keďže pochádzam z vinárskej rodiny, práca vo vinohrade mi vôbec nie je neznáma. Toto leto sa mi podarilo nájsť brigádu práve vo vinohrade, v ktorom usilovne pracujem. Či už mám na mysli snímanie viniča, čistenie kmeňov alebo samotné oberačky. Vyskúšané mám skutočne všetko, čo sa vo vinohrade absolvovať musí.

Pestujete vinič? Na tieto práce počas júla nezabudnite! | Záhrada.sk

Pomaly ale isto prichádza aj obdobie oberačiek, na ktoré sa vždy teším zo všetkého najviac. Hoci to nie je práca najľahšia, chuť jedinečnosti a výnimočnosti v sebe určite skrýva. Zo všetkého obratého hrozna sa postupne vytvára skvelé víno, ktoré vyčarí úsmev na tvári nie jedného vinohradníka či vinára. Výhľady na vinohrady, čerstvý vzduch či kolektívna práca v lone prírody. Je to pocit na nezaplatenie.

Zdroj: ČoJee.sk| Foto: zahrada.sk|Video: YouTube.com