Napriek tomu, že Slovensko sa malými krôčikmi dostáva z čiernej zóny, prekvapivé zistenia neustále naberajú na intenzite. Pred dvoma dňami minister školstva Branislav Gröhling dospel k radikálnemu a finálnemu rozhodnutiu. Maturitné skúšky sa nezrealizujú ani tento rok.

Nečakané rozhodnutie ministra školstva Branislava Gröhlinga naozaj nikto nečakal. Zrušenie maturity a následná demisia? Mnoho študentov aj vyučujúcich sa proti tomuto rozhodnutiu odvoláva a snažia sa zo všetkých síl presadiť aspoň časť maturít. Zrušenie maturitných skúšok by malo veľmi negatívny dopad predovšetkým na absolventov stredných odborných škôl.

Stredoškolské vzdelanie ukončené maturitnou skúškou malo až doteraz svoju váhu a opodstatnenosť. Skúška dospelosti posúvala študenta buď do praxe, alebo na ďalšie štúdium na vysokej škole. Pandémia a opatrenia s ňou súvisiace vniesli chaos aj do tejto sféry, vyjadrila svoj názor SNS na čele s Andrejom Dankom.

Andrej Danko - politik - www.sme.sk

Známky sa tento rok budú priemerovať a v takej podobe zasielať aj na vysoké školy. Hoci niektorí študenti sa z tohto rozhodnutia tešia, iní sa s ním nestotožňujú. Veľmi dobre vedia, že absentovanie maturity nie je pre nich efektívne a v budúcnosti budú mať problémy v praktickej oblasti svojho štúdia.

Koronavírus: Slovenská komora učiteľov schvaľuje zrušenie maturitných  skúšok | Aktuality.sk

Toto rozhodnutie nie je podľa môjho názoru vôbec adekvátne, ani primerané súčasnej situácii. Dnešné generácia bude na základe tohto uváženia len upadať, od čoho už nemá vôbec ďaleko. Takýto postoj zastávam k celej situácii ja. Ako to vidíte Vy?

Ako budú vyzerať ústne maturity? Stredoškoláci sa búria a zbierajú podpisy  na ich zrušenie | TVnoviny.sk

Zdroj: ČoJee!?, teraz.sk| Foto: tvnoviny.sk| Video: YouTube.com