Nie je žiadnym tajomstvom ak poviem, že sociálne siete vládnu svetu aj samotným ľuďom. Takmer každý človek na svete má založený účet na Facebooku či Instagrame. Hoci si to nevieme priznať, internet nám môže aj poriadne zavariť. Preto netreba celý svet informovať o všetkom, ba aj o našom súkromí. Môže sa Vám to nepekne vyplatiť.

Som študentkou vysokej školy a práve preto sa dá aj očakávať, že sociálne siete mi nie sú neznáme. Tak ako každý mladý človek trávi pomerne veľa času na internete, ani ja nie som výnimkou. Považujem sa za človeka, ktorý z času na čas uverejní na svoj Facebook či Instagram nejaký príspevok. S uverejňovaním to však netreba preháňať.

Facebook revamps 'Access Your Information' tool to better break down,  explain data usage | TechCrunch

Mám jednu rodinnú známu, ktorej internet zmenil celý život. Pomerne často pridávala na sociálne siete príspevky, osobné fotografie či súkromné informácie. Často som ju varovala, aby to nerobila, že sa jej to môže vypomstiť. Nerada to priznávam, no mala som pravdu.

Instagram is working on creator shops and a 'branded content marketplace'  for influencers | Engadget

Pred istým časom sa jej na účet niekto nabúral a to jej poriadne zamiešalo karty. Hacker ju vydieral, na sociálnej sieti sa vydával za ňu a postupom času si o nej zistil skutočne mnoho osobných informácií. Začal ju vydierať prostredníctvom falošných správ, ba dokonca jej začal posielať aj výhražné listy. Touto cestou by som chcela vyzvať všetkých mladých ľudí, aby si dávali veľký pozor v oblasti sveta internetu. Nezverejňujte všetko, pretože to môže mať aj pre Vás negatívny dopad.

Agar Kata Sandi Tak Mudah Dibobol, Google Chorme 86 Siapkan Fitur Ini

Zdroj: ČoJee.sk| Foto: JawaPos.com